Homepage – Newspaper

TÜRKİYE

”Soykırımın yıldönümünde: Ermeni Halkının acısı bizim de acımızdır…”

EMEP, "Soykırımın yıldönümünde: Ermeni Halkının acısı bizim de acımızdır…' Aynı acıların tekrar yaşanmaması için sürdürdüğümüz demokrasi mücadelesini büyüteceğiz. Özgür ve kardeşçe bir hayat için herkesi bu mücadeleye güç vermeye çağırıyoruz" açıklamasını yaptı.

‘Referandumun iptal edilsin’ eylemi

İstanbul Kadıköy Şaşkınbakkal'da toplanan yurttaşlar YSK’nin şaibeli referandum kararına karşı, referandumun iptal edilmesini talep etti.

MHP ile ilgili bomba iddia!

Referandum sonucunu bilen iki araştırma şirketinden biri olan KONDA'nın Genel Müdürü Bekir Ağırdır, MHP ile ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.

Türkiye’de gözaltına alınan İtalyan gazeteci serbest

İtalya Dışişleri Bakanı Angelino Alfano, 9 Nisan'da Hatay yakınlarında gözaltına alınan gazeteci ve belgesel yönetmeni Gabriele Del Grande'nin serbest bırakıldığını açıkladı.

Adil Öksüz’ün serbest bırakılmasında 10 isim açığa alındı

FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri sorumlusu olduğu belirtilen Adil Öksüz'ün 16 temmuz sabahı serberst bırakılmasıyla ilgili soruşturmada 10 görevli açığa alındı.

Boşanma davasında tarihi karar!

Tekirdağ Çorlu'daki bir boşanma davasından tarihi bir karar çıktı. Mahkeme, boşanmaların seyrini değiştirecek bir karar imza atarak çocuğun velayetii anne-babaya 'ortak' verdi.

YUSUF YAVUZ'DAN DOĞA

Türkiye peynir hazinesini neden değerlendiremiyor

YUSUF YAVUZ / AÇIK GAZETE - 200’e yakın peynir çeşidi bulunan Türkiye yalnızca 163 milyon dolarlık ihracat yaparken, 3 çeşitten fazla kendine özgü peyniri olmayan Konya büyüklüğündeki Hollanda 3,5 milyar dolarlık peynir ihracatıyla dünya ikincisi oldu…

İNGİLTERE

İADD’den 23 Nisan açıklaması

İngiltere Atatürkçü Düşünce Derneği (İADD) Yönetim Kurulu adına Başkan Jale Özer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla "Pusulamız: Mustafa Kemal Atatürk’ün yol haritası" açıklamasını yaptı.

Bill Gates’ten çocuklarına teknoloji sınırlaması

İngiltere'nin Daily Mirror gazetesine konuşan Gates, çocuklarının cep telefonu sahibi olmayı çok istediklerini ancak 14 yaşına gelene kadar onlara cep telefonu almadıklarını söyledi.

Economist: Erdoğan istediği güçlere ulaştı ama maliyeti olacak

Economist dergisinin Türkiye'nin anayasa referandumuna ilişkin analizinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "uzun süredir istediği güce ulaştığı ancak bunun bir maliyeti olacağı" belirtildi.

Economist: Piyasaların kaygısı ‘ilerleyen otokrasi değil siyasi karışıklık’

Economist dergisi, Türkiye'deki anayasa değişikliği referandumu sonrası piyasaların asıl endişesinin "ilerleyen otokrasiden çok olası siyasi çalkantılar" olduğunu yazdı.

FT: Akşener AKP hakimiyetine karşı parti kurabilir

FT gazetesi sayfalarında, MHP içindeki muhalif kanadın lideri Meral Akşener'in arkasındaki destekçilerin "AKP'nin hakimiyetine meydan okumak için parti kurmayı düşündüğü" iddiasına yer verdi.

Times: Erdoğan ve ‘Sultan olacak adam kültü’

İngiliz Times gazetesi, anayasa değişikliği referandumu sonrası zafer ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, destekçilerinin gözünde "Sultan olacak adam" kültüne sahip olduğunu yazdı.

İSMAİL BAYER'DEN PAZartESI YAZILARI

İSMAİL BAYER'DEN SALI YAZILARI

konuk yazar

Hayır’ın içini sağcılaştırmak

AKIN OLGUN - Yarını örgütlemeyen bir “HAYIR” anlayışı, hepimizi “Evet” diyenlerin dişlerinin arasına bırakır. Savunmasız ve korumasız bırakılmış bir “Hayır”, dönüp dolaşıp “Evet” diyenlerin rahatlıkla boğazladığı bir ortamda bulur kendini...

Akademik ahlak

SERDAR MUTEREFIKKA-DAN

Muhafazakârlığın şaşırtıcı dünyasına bir yolculuk

SERDAR MÜTEFERRİKA SERHATLI - Türkiye'de AKP iktidarıyla birlikte yeni bir tür muhafazakârlık rüzgârı esmeye başladı. Daha önceleri üzerinde durulmayan ve neredeyse hafifsenen Türk muhafazakârlığının türlü veçheleri son zamanlarda ele alınıyor, hemen her yönüyle mercek altına yatırılıyor.
Rikki Tikki Tavi

Rikki Tikki Tavi

konuk yazar

konuk yazar

SERDAR MUTEFERIKA'DAN

Muhafazakârlığın şaşırtıcı dünyasına bir yolculuk

SERDAR MÜTEFERRİKA SERHATLI - Türkiye'de AKP iktidarıyla birlikte yeni bir tür muhafazakârlık rüzgârı esmeye başladı. Daha önceleri üzerinde durulmayan ve neredeyse hafifsenen Türk muhafazakârlığının türlü veçheleri son zamanlarda ele alınıyor, hemen her yönüyle mercek altına yatırılıyor.

FOTO GALERI

DUNYA'DAN

Rusya askeri harcamada dünya üçüncülüğüne yükseldi

Rusya, 2016'da petrol fiyatlarının gerilemesine ve ekonomik yaptırımlara rağmen askeri harcama alanında dünya üçüncülüğüne yükseldi.

Türkiye, AKPM oylamasından umutlu değil

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin kritik oylaması Salı günü yapılacak. Ankara, oylamadan umutlu değil; Türkiye aleyhinde bir karar çıkmasına kendisini hazırlamış durumda.

Fransa’da sürpriz yok

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk tur oylaması yapıldı. Sandık çıkış anketine göre, Macron ve Le Pen 2.tura kaldı. Bu sonuçlar sonrası euro kuru değer kazandı.

Dünya çapında onbinler ‘bilimsel gerçekler’ için yürüdü

ABD Başkanı Donald Trump'ın bilim ve araştırmaya yönelik bütçe kesintisi teklifinin ardından, bilimsel anlayışı savunan onbinlerce kişi dünya çapında gösteriler düzenledi.

Fransa yarın sandık başında. İşte cumhurbaşkanı adayları ve vaatleri

Fransa'da yarın yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunda 11 aday yarışıyor. Hiçbir adayın yüzde 50 oy alamaması durumunda, ki bu imkansız görülüyor, ilk turda en fazla oy alan iki aday 7 Mayıs'ta ikinci turda karşı karşıya gelecek.

Yemen’de 17 kişi öldü

Yemen'in güneybatısındaki Taiz kentinde meydana gelen şiddet olaylarında 17 kişinin öldüğü, 34 kişinin yaralandığı bildirildi.

SOYLESI

AKP referandum sonuçlarını nasıl yorumluyor?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay, AKP Genel Merkezi'nde BBC Türkçe'ye verdiği röportajda referandum sonuçlarını değerlendirdi. Kampanya sırasında üstünlüğün 'Hayır' cephesinde olduğunu belirten Aktay, sonuçlara göre göre AKP'nin oylarının gerilemediğini belirtti.

Yasemin İnceoğlu: “Referandum Sürecinde Basın İyi Bir Sınav Vermiyor!”

İletişim ve gazetecilik akademisyeni Prof.Dr. Yasemin İnceoğlu, Türkiye'de basının durumunu, referandum sürecinde basının rolünü ve sosyal medyanın etkilerini Açık Gazete'den Savash Porgham'a değerlendirdi.

Davutoğlu, Gül ve Arınç’la ilgili çarpıcı iddia

Gazeteci Hakan Aygün, “15/7 15 Temmuz Sırları” kitabı hakkında konuştu: "Eğer darbe başarılı olsaydı başbakan AKP’den seçilirdi."

HAVA DURUMU

Istanbul
parçalı az bulutlu
13 ° C
13 °
13 °
47%
3.1kmh
40%
Sal
12 °
Çar
12 °
Per
13 °
Cum
19 °
Cts
20 °

OZEL DOSYALAR