Hürriyet Gazetesi’ne taşlı sopalı saldırı

Hürriyet’in haberine göre, göstericiler, önce bahçe girişindeki bariyeri kırıp güvenliği aşarak binaya girmeye çalıştı.

Bina girişindeki camlar ve döner kapı taş ve soplarla kırılırken, saldırganların içeri girmeleri bina güvenliği tarafından güçlükle önlendi.

Olay sırasında bazı güvenlik görevlilerine taş isabet ettiği belirtiliyor.

Gazeteye göre, polis ekiplerinin gelmesi üzerine bahçe dışına çıkarılan kalabalık, AKP ve Cumhurbaşkanı Erdoğan lehine sloganlar atarak uzun süre kapı önünde bekledi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da saldırıyı kınadı. CHP lideri Hürriyet Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i arayarak “Bu olay Türk demokrasisi için büyük bir ayıptır” dedi.

Ergin: Demokrasi tarihinde kara bir sayfa

Sedat Ergin CNN Türk’te saldırıyla ilgili açıklamasında, “Hürriyet Gazetesi, Türkiye’nin en etkili gazetesi. Bağımsız gazeteciliğin sembolü olan bir gazete. Herhangi bir gazetenin saldırıya uğraması kınanmalıdır ama bu kimliğe sahip bir gazeteye saldırılması Türk demokrasi tarihine kara bir sayfa olarak geçecektir” dedi.

Ergin, “Bu haberin veriliş şekli hatalı mı değil mi diye biz de kendi içimizde bakıyoruz. Hatamız varsa kabul ederiz, yüzleşiriz. Velev ki hata var. Hiçbir hata taşlı sopalı saldırıyı meşru göstermez” diye konuştu.

AÇI GAZETE:
Hürriyet’e saldırı bütün basına yapılmıştır. Bu saldırı daha vahim olaylara kapı aralayacak niteliktedir. Saldırganlar ve onları teşvik edenler derhal yargılanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here