Hükümet’ten ilk yorum: Farketmez

Donald Trump’ın ABD Başkanı seçilmesine Türkiye’den ilk yorum Adalet Bakanı’ndan geldi. Bakan Bekir Bozdağ, “ABD halkı kimi başkan seçerse Türkiye o başkanla çalışmaya devam edecektir” dedi.

Trump’ın başkan seçilmesine Türkiye’den ilk tepki Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan geldi.

AA’ya konuşan Bozdağ, “Gazete manşetiyle, anketlerle, televizyonlarla seçim kazanan kimse yok. Sonuçta oyu halk veriyor. Benim gördüğüm seçim stratejisi olarak Amerikan halkı kendi iradesinin yönlendirilmesine ‘hayır’ dedi diye düşünüyorum” dedi.

“ABD halkı kimi başkan seçerse Türkiye o başkanla çalışmaya devam edecektir” ifadelerin kullanan Bozdağ, şöyle devam etti:

“Çünkü ABD ile Türkiye ilişkileri devletler arası ilişkilerdir. Ortak çıkarlarımız var, stratejik ortaklığımız var, aramızda pek çok anlaşma var. Bu çerçevede yürüyen devletler arası ilişkilerdir. Başkanların değişmesi bu ilişkilerde köklü değişiklikler getirmiyor.”

Dışişleri Bakanlığı’ndan da konuyla ilgil bir değerlendirme geldi. ABD halkının seçimine saygı duyulduğunu belirtilen Dışişleri kaynakları da Türkiye’nin ABD ile ilişkilerini sürdüreceğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here