IMF Başkanı’ndan çapkınlık özürü

Strauss-Kahn, internet aracılığıyla gönderdiği mesajda, IMF personelinden, sevgilisi Piroska Nagy ve eşinden, yol açtığı sıkıntılardan dolayı özür dilediği mesajında, bu durumun kendisinin verdiği yanlış karar sonucu oluştuğunu belirtti. Tüm sorumluluğu üstlendiğini kaydeden Strauss-Kahn, görevini kesinlikle kötüye kullanmadığını ifade etti.

Dominique Strauss-Kahn, hakkındaki soruşturma sürecini desteklediğini ve yönetim kurulunun bu konunun en iyi şekilde çözümlenmesi için göstereceği yolu izleyeceğini bildirdi.

Gönül ilişkisine girdiği memurunun yetenekli bir ekonomist ve mükemmel bir profesyonel olduğunu yazan Strauss-Kahn, memurunu zor durumda bıraktığının farkında ve çok üzgün olduğunu kaydetti. IMF Başkanı, “Ayrıca eşimden ve ailemden de özür diliyorum” ifadesini kullandı.

IMF Başkanı personelinden, mali krizin yaşandığı bu kritik günlerde işlerine odaklanmalarını ve söylentilerin dikkatlerini dağıtmasına izin vermemelerini istedi.
Strauss-Kahn, kurum için doğru olanı yapacağını ve bu sorunun en kısa sürede çözümlenmesini arzu ettiğini bildirdi.

IMF yönetim kurulu, bir hukuk firmasına, Başkan Strauss-Kahn’ın kurumda çalışan sevgilisi için yetkisini kötüye kullanıp kullanmadığını araştırması konusunda yetki vermişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.