Kapalıçarşı’da bu sabah

DÜNKÜ BEDESTEN BASKINI VE ESNAFIN GÖZ ALTINA ALINIP BIRAKILMASININ ARDINDAN BUGÜN KAPALIÇARŞI’DA OLDUKÇA KEDERLİ BİR HAVA HAKİMDİ…

SANDAL BEDESTENİ OLARAK BİLİNEN SÖZ KONUSU ALAN HER TARAFTAN ÇEVİK KUVVETLE SARILMIŞTI.

BİZ GİTTİĞİMİZDE TAHLİYELER BAŞLAMIŞTI. DÜNKÜ BASKINDAN SONRA POLİSE KARŞI KOYAMAYACAĞINI ANLAYAN ESNAF SESSİZ SEDASIZ EŞYALARINI TOPLUYORDU:

BU ARADA ESNAFIN BULUNDUĞU KISMA KİMSE SOKULMUYORDU. 10.30 CİVARI BEDESTEN BAŞKANI VE ESNAF TEMSİLCİLERİ BASINA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

ÖZETLE,İHALE USULSÜZLÜĞÜ VE HAKSIZ BİR UYGULAMA İLE YERLERİNDEN EDİLDİKLERİNİ BELİRTTİLER. BORÇLARINI ÖDEMEK İÇİN BANKAYA PARA YATIRDIKLARINI AMA VAKIFLARIN BU PARALARA DOKUNMADIĞINI, ALMADIĞINI VE ONLARI BORÇLARINI ÖDEMEYEN İŞGALCİLER POZİSYONUNA GETİRMEYE ÇALIŞTIĞINI ANLATTILAR:

BİR YANDAN DA DİĞER BAZI ESNAF TARAFINDAN SANDAL BEDESTENİ ESNAFI HAKKINDA (ÇÜNKÜ EN ZAYIF HALKA ONLARDI) KARA BİR PROPAGANDA YÜRÜTÜLMEKTEYDİ. PARALARINI BANKAYA YATIRDIKLARI, VAKIFLARIN ÖDEMELERİ KABUL ETMEDİĞİ GERÇEĞİ BİR TARAFTA DURUYORKEN, BİRİLERİ BU ESNAF HAKKINDA AĞZINA GELENİ SÖYLÜYORDU. BEDAVAYA, ZORLA ORALARI İŞGAL EDEN, BORCUNA SAHİP ÇIKMAYAN, KENDİLERİ GİBİ DÜZGÜN OLMAYAN İNSANLAR OLARAK TANIMLIYORLARDI BU ESNAFI…

YANİ BÜTÜN RANT ALANLARINDA TANIK OLDUĞUMUZ GERÇEK MUHATAPLAR İTİBARSIZLAŞTIRILARAK MÜDAHALENİN MEŞRULAŞTIRILMAYA ÇALIŞILMASI STRATEJİSİ BURADA DA UYGULANIYORDU.

ESNAF ASLINDA MISIR ÇARŞISI GİBİ YERİNDE TUTULARAK ONARIM YAPMAK MÜMKÜNKEN,AKSİNE ONARIM BAHANE EDİLEREK TAHLİYE EDİLMİŞTİ VE ŞİMDİ TEK TEK 80 ESNAFIN ELİNDE BULUNAN DÜKKANLAR EL DEĞİŞTİRİLEREK SADECE BİR KİŞİNİN TASARRUFUNA BIRAKILMAK İSTENİYORDU.

BU ARADA REZA ZARRAB’IN ALTIN BORSASINI BURADAN YÖNETMEK İÇİN BURAYA TALİP OLDUĞU HABERİNİN GÜNDEME DÜŞMESİ, BEDESTEN VE KAPALIÇARŞI’DA DÖNEN DOLAPLARIN ASLINDA SANILDIĞINDAN DA CİDDİ OLDUĞUNU GÖSTERİYORDU.

KAPALIÇARŞI SANDAL BEDESTENİ ESNAFI RANTA KURBAN EDİLMİŞTİ.

BU SABAH, ORADAKİ 80 ESNAF, YANLARINDA ÇALIŞAN YÜZLERCE İŞÇİ VE AİLELERİYLE DÜŞÜNÜLDÜĞÜNDE BİNLERCE KİŞİ EKMEĞİNDEN OLMUŞTU..

ESNAFIN SON SÖZÜ “DÜKKANLARIMIZI POLİS ZORUYLA TAHLİYE ETMEK ZORUNDA KALSAK DA MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ, HEM HUKUKİ HEM FİZİKİ DİRENİŞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ” OLDU…

http//www.zaman.com.tr/ekonomi_sandal-bedesteni-reza-icin-mi-bosaltiliyor_2290312.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.