Karsu konseri ayakta alkışlandı

Piu Entertainment’in organizasyonuyla Karsu Londra Konseri Çarşamba gecesi (30 Mayıs) Cadogan Hall’da gerçekleşti.

Bu özel projede Karsu kendisine ilham veren Atlantic Records’ın sahibi, dünyaca ünlü Türk müzik yapımcısı ve besteci Ahmet Ertegün’ün Atlantic Records’ın ilk yıllarında hayata geçirdiği en etkili eserlerini öyküleriyle yorumladı. Karsu’nun yorumladığı büyük sanatçılar arasında Ray Charles, The Rolling Stones, Aretha Franklin, The Bee Gees, Led Zeppelin, Eric Clapton and Cher de yer aldı.

“5 Sloane Terrace, London SW1X 9DQ” adresindeki Cadogan Hall’da saat 19.30’da başlan konser salonunun dolduğu görüldü. Karsu konserin finalinde kendisinin Ahmet Ertegün gibi klasik ve caz müziğine aşık olduğunu belirterek, babasının restoranında piyano çalarak başladığı müzik serüveninde Ahmet Ertegün’ü keşfettiğini ne yazık ki kendisini telefonla aradığında üç gün önce öldüğünü öğrendiğini söyledi.

Konser sonunda ayakta alkışlanan Karsu, ikinci başarılı Londar konserine katılanlara teşekkür etti.

Piu Entertainment’in organizatörü Sebastian Merrick de, konser başında yaptığı kısa konuşmada nitelikli konserleri toplumla buluşturmayı sürdüreceklerini belirterek, önümüzdeki etkinliklerin http://piu.net/events adresinden öğrenilebileceğini söyledi.

GARSONLUKTAN MÜZİKOLLERE…

“Hollanda’yı ağlatan ses” olarak da tanınan Karsu Dönmez, Hollanda’ya göç eden Hataylı bir ailenin kızı. Babasının Kilim restoranında piyano çalarak müziğe başlayan sanatçı, henüz 28 yaşında olmasına karşın dünyanın prestijli sahnelerinden New York Carnegie Hall’de üç kez sahne aldı. İlk albümü Confession Hollanda’da uzun süre bir numarada kaldı. Endonezya’dan Monako’ya 20’den fazla ülkede konser verdi. Hayatını konu alan bir belgesel var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.