Katil zanlısı bir yıl sonra tutuklandı

Katil zanlısı bir yıl sonra tutuklandı

0
PAYLAŞ

Polis iki çete grubunun çatışması sırasında tamamen masum olan Paytak’ın vurularak yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bakkal dükkanı saldırısında kasklı iki motosikletli ateş açmış ve kaçarak da izlerini kaybettirmişti. BBC Crimewatch cinayete yer verirken polis katillerin yakalanmasına yardım edenlere 20 bin sterlin ödül koymuştu.

KATİL HAKKINDA BİLGİ VERİLMEDİ

Polis, katil zanlısının nasıl yakalandığı konusunda ayrıntılı bilgi vermemesine karşın olaydan tam bir yıl sonra 20 Mart günü Highbury Corner Kraliyet Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldığını açıkladı. Mahkemece tutuklanan Michael James, daha sonraki duruşmalarında adam öldürmek ve ateşli silah taşımaktan ceza alacak.

Polis CCTV’lerdeki saldırganların görüntüsünü yayımlayarak katiller hakkında bilgi verenlere 20 bin sterlin ödül vaat etmiş ve halktan yardım istemişti.

SALDIRI NASIL OLDU?

Holloway Road’da Euro Vine Store isimli süpermarkette geçici olarak durduğu belirtilen Ahmet Paytak, 22 Mart 2009 günü uğradığı silahlı saldırıda yaşamını yitirirken, oğlu Hüseyin (21) de yaralanmıştı.

Polis açıklamasında Paytak´ın dükkanının önünde sigara içtiği sırada motosikletle gelen iki kişiden birinin dükkana girdiği ve tezgahın arkasında müşterilere hizmet eden oğlu Hüseyin´e iki el ateş ettiği bildirildi. Ahmet Paytak´ın oğluna ateş eden kişiyi kovalamaya başladığı, ancak karnından vurulduğu kaydedildi.

Saldırganların motosikletle kaçmayı başardığı olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlilerin müdahalelerine rağmen Ahmet Paytak´ın kurtarılamamıştı.

POLİS TAHMİN ETMİŞTİ

Polis kaynakları, Paytak ve oğlunun başkaları sanılarak vurulduklarını tahmin etmiş ve bölgedeki gençlik çetelerin üzerine odaklaşmıştı.

Saldırı sırasında vurulan oğul Hüseyin Paytak´ın da ameliyat edilmiş ve daha sonra da sağlığına kavuşmuştu.

Kahraman Maraş’ın Pazarcık ilçesinden 10 yıl önce gelerek Islington semtinde yaşayan belirtilen Ahmet Paytak´ın aynı saldırıda vurulan oğlu Hüseyin´in dışında 27 yaşında Kemal ve 25 yaşında Elif adında iki çocuğu daha bulunuyor.

FOTO: Saldırıda Ahmet Paytak yaşamını yitirirken oğul Hüseyin yaralanmıştı…

BİR CEVAP BIRAK

13 − 1 =