KATRE öğrencilerine sertifika

1 Aralık 2010 tarihinde Art Zone’da yapılan törene belediye başkanının yanısıra meclis üyesi Del Goddard, Yusuf Çiçek ve birçok belediye çalışanı katıldı.

Katre yıllardır topluma verdiği hizmeti yılın belli dönemlerinde ABRSM sınavlarına giren öğrencilerinin değişik seviyelerde elde ettiği başarılarla sürdürüyor. Müzik öğretmeni Caner Şahin’in denetiminde çoğunlukla Katre’de yapılan sınavlara her dönem yirmi ile otuz arasında öğrenci katılıyor. Öğrencilerin bu sınavları geçerek edindikleri sertifikalar ulusal düzeyde geçerli.

Bu yıl öğrencilerin başarısını Enfield Belediye Başkanın katılımıyla kutlayan Katre Community ve Art Centre çalışanlarını adına Katre Başkanı Sibel Gümüş ‘öğrencilerin başarısından dolayı gurur duyduklarını’ söyledi. Törendeki konuşmasında hizmetlerini çok yönlü geliştirme ve kalitesini yükseltme çabasında olan Katre’nin emeğinin Enfield belediyesi tarafından tanınıp değer verilmesini anlamlı bulduklarını belirten Gümüş bu günün öğrenciler için önemli olduğunu vurguladı. Günlük derslerinin yanısıra çaba vererek bu başarıyı elde eden öğrencilerin belediye başkanı tarafından onurlandırılmasını öğrencileri olumlu olarak etkileyeceğini belirten Gümüş 35 öğrencinin sertifika alacağını açıkladı. Başkan Gümüş konuşmasından sonra Katre müzik grubunu sahneye davet etti.

Katre müzik grubu verdiği resitalle törene katılan belediye yetkilileri, öğrenci velileri ve öğrencilerin beğenisini topladı. Piyano, gitar ve geleneksel halk müziğinden örnekler sunan grup dinleyecileri çoşturdu. Tören daha sonra Enfield Belediye Başkanı Jane Buckland’ın öğrencilere birer birer sertifikalarını takdim etmesi ile devam etti. Belediye Başkanı ayrıca yaptığı konuşmada müziğin kalitesinin çok yüksek olduğunu belirterek daha önce bir Katre müzik grubunu Tamillerin dayanışma gecesinde dinlediğini ve çok beğendiğini söyledi. Katrenin çalışmalarıyla toplumsal dayanışmaya önemli katkılarda bulunduğundan haberdar olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Katrenin başarılarının devamını temenni etti. Belediye Başkanı Jane Buckland özellikle öğretmenler Caner Şahin ve Hüseyin Karaoğlan’ın katkılarından dolayı alkışlanmaları gerektiğini belirtti. Tören Katre Başkanı Sibel Gümüşün kendilerini onurlandıran Belediye Başkanına çiçek sunması ile sona erdi. Daha sonra yetkililer, çalışanlar, veliler ve öğrenciler Katre tarafından verilen yemeğe katıldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.