Kayseri Karıştı!

Mehmet Topuz, Lig TV’ye yaptığı açıklamada, Beşiktaş ile prensipte anlaşmasına rağmen kulübü Kayserisporlu yetkililerin başka teklifler de olduğu yönündeki açıklamaları konusunda, ”Benim tavrım yüzde yüz bellidir. Beşiktaşlıyım, Beşiktaş forması giymek istiyorum” dedi.

Yıldız oyuncu, bu sabah Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma ile bir görüşme yaptığını ifade ederek, ”Bu görüşmede onların değil, benim istediğim takıma transfer olacağımı söyledim. Onlar da kolaylık göstereceklerini ilettiler. Gideceğim takımın Beşiktaş olacağını üstüne basa basa bildirdim” diye konuştu.

Mehmet Topuz, Beşiktaş Kulübü yöneticileriyle dün görüştüklerini ve anlaştıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:
”Kayserispor’da hizmetimi doldurdum. Gitmek istediğim takımın Beşiktaş olacağını söyledim. Kayserisporlu yöneticiler de problem yaratmayacaklarını ilettiler. Yöneticilerimizle yaptığım görüşmede anlayış göstereceklerini ve problem yaratmayacaklarını söylediler. Kayserispor yönetimine teşekkür ediyorum. Buralara gelmemde emekleri oldu. Onlardan anlayış bekliyordum.”

Kendisini transfer etmek isteyen Fenerbahçe Kulübü ile de düne kadar görüştüğünü belirten Mehmet, ”Beşiktaş’ın yaklaşımını olumlu buldum. Benim transfer konusundaki düşüncelerim farklı şekilde. O nedenle Beşiktaş’ı seçtim. Fenerbahçe ile görüşmelerim daha önce olmuştu. Dünden sonra olmadı” diyerek sözlerini tamamladı.

-HURMA: ”VERİLMİŞ BİR SÖZ VAR”-

Kayserispor Menajeri Süleyman Hurma ise Mehmet Topuz’un transferiyle ilgili dün başkanlarının Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile İstanbul’da bir araya geldiğini, neredeyse mutabakata varıldığını, sarı-lacivertli kulübün pazartesi gününe kadar süre istediğini ifade etti.

Lig TV’ye telefonla bağlanan Hurma, Beşiktaş’ın saygı duydukları bir kulüp olduğunu belirterek, ”Mehmet ile anlaşarak kendisine stratejik bir avantaj sağlamadan önce keşke bizimle anlaşsalardı, daha etik bir davranış ortaya çıkardı” dedi.

Fenerbahçe’ye verdikleri sözün önemli olduğunun altını çizen Hurma, şunları kaydetti:
”İki başkan görüştü. Neredeyse mutabakata varılır gibi oldu. Bu bir kulübün ve başkanın sözüdür. Fenerbahçe Kulübü pazartesi gününe kadar süre istedi, söz verildi. Başkanımız 20 yıldır sporun içinde, daha çok para kazanmak isteseydi masanın birinden kalkıp diğerine otururdu, ama mesele para değil. Verilmiş bir söz var. O ana kadar Beşiktaş’ın Mehmet ile ilgilendiğini zaten bilmiyorduk. Beşiktaş Kulübü dün başkanımızla görüştü, bugün tekrar görüşüldü, aynı ifadeler kendilerine söylendi. Yıldırım Bey, başkanımızla görüşürken ben de yanındaydım. ‘Ben bir söz verdim, duruş göstermek zorundayım’ dedi. Başkanımız, ‘Kendimi ve kulübümü sözünden vazgeçmiş insan durumuna sokmak istemiyorum’ dedi. Keşke Beşiktaş, Mehmet ile anlaşmayı sağlamadan önce bir onay alsaydı.”

Beşiktaş’tan Mehmet’e, ”Çık böyle konuşma yap, Fenerbahçe senden vazgeçsin, elini ayağını çeksin. Kayserispor Kulübü’nü bu anlamda mecbur bırakalım” denmiş olabileceğini iddia eden Hurma, ”Kayserispor önemli bir kulüptür. Mecburiyetler karşısında hareket etmez. Gayet tabii ki oyuncunun isteğini yok saymak gibi bir düşüncemiz yoktur. Herkesin herkese saygı göstermesi koşuluyla ortaya konulan saygı anlam ifade eder” diye konuştu.

”Mehmet’in Beşiktaş ile anlaşmış olduğunu biliyor olsaydık Fenerbahçe’ye söz vermezdik” diyen Süleyman Hurma, ”Sayın başkanımız, Fenerbahçe başkanı ile görüşürken, Beşiktaş’ın Mehmet Topuz ile görüştüğü konusunda en ufak bir bilgimiz yoktu. Böyle bir durumda kimse bizden sözümüzün arkasında durmamamızı bekleyemez. Mecburiyetler söz konusu olursa Kayserispor Kulübü alınması gereken her şeyi göze alabilir” şeklinde ifadeler kullandı.

Süleyman Hurma, Mehmet Topuz ile sabah yaptıkları görüşmede, kendisini Beşiktaş’a gönderecekleri yönünde bir söz vermediklerini ifade ederek, ”Ben kendisine ‘Fenerbahçe ile anlaşmak üzereyiz. Lütfen şu takımı, bu takımı tutuyorum diye görüş belirtme’ dedim. Biz Mehmet’in Kayserispor’da kalması yönünde de konuştuk, ama anlaşamadık. Talimat verir gibi cümleler kurması hoş değil” dedi.

KENAN ÖNER’DEN YANIT GELDİ

Öte yandan tarafların bu açıklamasından sonra Beşiktaş Genel Sekreteri Kenan Öner, Kayserispor Genel Menajeri Süleyman Hurma’nın açıklamalarına yanıt vererek, “Biz usul neyse onu yaptık. Başkanlar futbolcunun menajeri ve Mehmet Topuz’la anlaştık. Kaldı ki ben Beşiktaş’ta oynamak istiyorum diyen bir futbolcuya da bunu zorla ifade ettirmekte gafletten öte bir komplo teorisidir” dedi.

spor3

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 − 3 =