Ken Livingstone destek istedi

Ken Livingstone destek istedi

0
PAYLAŞ

Enfield’deki Vadi Restaurant’ta 20 Kasım gecesi yapılan yemekli toplantıya katılan Londra Büyükşehir Belediyesi’nin eski başkanı Livingstone yerel seçimlerde yeniden başkanlık için yaırşacağını söyleyerek Türkçe ve Kürtçe konuşan toplumun desteğini istedi.

Enfield Belediye Meclis Üyesi ve İşçi Partisi Sosyal Etkinlikler Sorumlusu Ahmet Karahasan tarafından Vadi Restaurant’da düzenlenen geceye yaklaşık 200 konuk katıldı.

Enfield’den tekrar milletvekili adayı olacak olan Andy Love’a destek amacıyla düzenlenen geceye katılan Livingstone, son seçimlerde koltuğunu bıraktığı Muhafazakar Belediye Başkanı Boris Johnson’u başarılı bulmadığını belirterek yerel seçimlerde koltuğunu tekrar kazanmak için yarışacağını söyledi.

Andy Love ve yerel seçimlerde aday olan Türkçe konuşan toplum üyesi adayları tebrik ederek başarı dileyen Livingstone, “Genel seçimlerde de Muhafazakarlara geçit vermeyeceğiz. Eğer onlar kazanırlarsa eminim ki yüzyılın en gerici hükümeti kurulmuş olacaktır” dedi.

Gecenin sonunda Livingstone, Türk yemekleri ve şarabını çok beğendiğini belirterek restoran sahibi ve çalışan ekibe teşekkür etti.

FOTOĞRAF: Gelecek seçimlerde İşçi Partisi’nin Belediye Meclis Üyesi adayı Yusuf Çiçek, Ahmet Karahasan, Ken Livingstone, Yasemin Brett, Andy Love, Ahmet Öykener ve Ali Bakır

BİR CEVAP BIRAK

1 × 2 =