KIBRIS’TAN… AB’nin temas grubu adlı Garagözleri

Bence Avrupa Birliği tam bir şov gösterisine başladı. Önce hiçbir işe yaramayan Mali yardım Tüzüğü, arkasından içinde “Moratoryum” olan Direk Ticaret Tüzüğü şovu, şimdi de “Avrupa Parlamentosu Yüksek Seviyede Temas Grubu”nun KKTC ziyaretleri. Havanda su dövmenin Avrupalıcası 


AP Temas grubu zaten ölü doğduydu. KKTC’de görüşmeler ve incelemeler yapmak için bu grubun KKTC’ye gelmesi sadece 1.ci sınıf ağırlamalar ve konaklamaların yer alacağı turistik bir geziden öteye hiçbir zaman gitmedi ve gitmeyecek de.


İsmi büyük, kendi peşin hükümlü ve fasa fiso “Avrupa Parlamentosu Yüksek Seviyede Temas Grubu”nun KKTC ziyaretlerinin birincisinin sonucu tam bir fiyasko olduydu.  Adadaki gerçeklerle ilgili hiçbir doküman okumadan, utanılacak bir şekilde Kıbrıs’ın kuzeyinde mahsur kalmış Kıbrıs’lılarla görüşebilmek için gelmişlerdi.


Biz de onları elimizde Türk ve KKTC bayrakları ile karşılayıp, kuzeyde mahsur insanlar olmadığını, sadece Kıbrıs’lı Türklerin olduğunu ve kan pahasına kurdukları KKTC’de yaşadıklarını hem göstermiş hem de söylemiştik.


Bu “Garagözler” geçen defa yaptıkları hatadan hiç ders almadan gene geldiler. Akıllarınca ellerini kollarını sallayarak Maraş’a gireceklerdi ve araştırma yapacaklardı. Kendileri Güney Kıbrıs’ın efendileri olabilirler ama bizim hükümetimizden izin almadan da bizim topraklarımız içinde hiçbir yere gidemezler. 


Zaten daha KKTC’ye gelmeden kafalarında ne var,  KKTC için neler düşünüyorlar ve Kıbrıs konusunda hangi tarafı ve kimi destekliyorlar, bu herkes tarafından biliniyor.


İlk Kıbrıs seferinden sonra geriye dönüşlerinde grubun adını Avrupa Parlamentosu, Kıbrıs’lı Tüklerle Yüksek Seviyede Temas Grubu” olarak değiştirmişler (?) ama grubun Larnaka’dan adaya ayak basması ve sonra da KKTC’ye geçmesi, grubun yeni ismi ile hiç bağdaşmıyor.


Rumların temsilcilerine “Milletvekili”, bizim Milletvekillerine de “Temsilci” demeleri  daha peşinen akıllarındakini ve zikirlerindekini ortaya koyuyor.  Sarayda resim çekerken de, kan pahasına, ter pahasına, göz yaşı pahasına kurduğumuz KKTC devletimizin hiçbir alameti, hiçbir amblemi, bayrağı veya KKTC’yi hatırlatacak hiçbir şeyin olmayacağı koşulunu koymaları ise asla kabul edilebilir bir yaklaşım değil.


Kendilerini, KKTC Cumhurbaşkanının Sarayında kiminle görüşüyor zannediyorlar acaba?


Siz, bu “Garagözlerin”, pardon, ünlü ve yüksek seviyeli temas grubunun yazacağı KKTC raporunu okuduktan sonra bana gene hak vereceksiniz. 


Bunlar tam birer Garagöz. Şimdi de gözlerini Maraş’a diktiler. Referandum öncesi verdikleri sözlerle, sonrasında yaptıkları hiç bağdaşmıyor. Güvenilir insanlar değiller ve utanmadan, sıkılmadan “Kıbrıs’ın kuzeyinde mahsur kalmış Kıbrıs’lılarla görüşmek” için gene geldiler. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − eight =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.