Kılıçdaroğlu: Ellerimiz şiddete kalkmayacak

“Adalet Yürüyüşü”nü sürdüren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce’de yola gübre dökülmesiyle ilgili olarak, “Zaman zaman protestolar oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki için Ankara Güvenpark’tan başlattığı “Adalet Yürüyüşü“ne devam ediyor.

Konakladığı Kalıcı Konutlar Yolu mevkisinde gazetecilere açıklama yapan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün 14. gününe geldiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün her geçen gün daha bereketli ve güzel hale geldiğini ifade ederek, “Zaman zaman sizlerin de tanık olduğu protestolar da oluyor ama bizim ellerimiz hiçbir zaman şiddete kalkmadı ve kalkmayacak. Tam tersine her provakasyondan sonra gerek ben gerek arkadaşlarım gerek yürüyüşe katılan vatandaşlar hep birlikte alkışlıyoruz. Bu bizim adalete olan tutkumuz, güzel bir örnek olması açısından son derece önemli” diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul’a kadar gülerek, eğlenerek ve kararlılıkla yola devam edeceklerini vurguladı.

Hiç kimsenin buna engel olmaması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Biz her türlü baskıya ve provakasyona karşı hazırlıklıyız. 12 maddelik bir uyarı metni hazırlamıştık. Katılımcıların tamamı bu genelgeye uydular. Bütün katılımcılara yürekten teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi sevgiyle, hoşgörüyle karşılayan Düzce halkına da teşekkürlerimi iletiyorum” ifadesini kullandı.

Kılıçdaroğlu, öğleden sonra partinin Merkez Yönetim Kurulu toplantısının yapılacağını bildirdi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, daha sonra elinde “adalet” yazılı dövizle yürüyüşüne başladı.

Kılıçdaroğlu’nun bulunduğu kortej, “Hak, hukuk, adalet” sloganları atarak Sakarya istikametinde ilerliyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, parti otobüsünden provakasyonlara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.