Kılıçdaroğlu’dan vatandaşlara ”Türk bayrağı” çağrısı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Zeytin Dalı Harekatı’nda düşen askerlere Allah’tan rahmet dilerken, bütün vatandaşlardan ev, büro ve işyerlerine Türk bayrağı asmalarını istedi. Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine eşi Selvi Kılıçdaroğlu evlerinin penceresine Türk bayrağı astı. CHP Genel Merkezi’ne de dev Türk bayrağı asıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti genel merkezinde gazetecilere açıklamada bulundu.

Zeytin Dalı Harekatı’nda 8 askerin şehit olduğunu, 13 askerin de yaralandığını belirten Kılıçdaroğlu, şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa diledi.

kılıçdaroğlu.jpg

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Şehitlerimizin ailelerine başsağlığı diliyoruz, milletimizin başı sağ olsun. Yaralılara şifalar diliyoruz. Bütün vatandaşlarımdan şunu yapmalarını istiyorum. Kahraman ordumuza güveniyoruz, terörle mücadele konusunda başarılı olacakları konusunda hiçbir şüphemiz yok. Şehitlerimizin tabutuna Türk bayrağı sarıyoruz. Bütün vatandaşlarım, şehitlerimizi ebedi istirahatgahlarına yolcu edinceye kadar evlerimize, bürolarımıza, işyerlerimize Türk bayrağı asalım.”

Öte yandan CHP Genel Merkezi’ne dev Türk bayrağı asıldı.

Bu arada Kemal Kılıçdaroğlu, gönderdiği kısa mesajlarla partililerden de ev ve işyerlerine Türk bayrağı asmalarını istedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.