Kılıçdaroğlu Baykal’ın konuşmasını beğendi

İngiliz İşçi Partisi’nin davetlisi olarak Londra’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partinin düzenlediği akşam yemeğinde kısa bir konuşma yaptı.

CHP liderine, yemeğin ardından eski genel başkan Deniz Baykal’ın salı günü Meclis grubunda yaptığı konuşma soruldu. ( ‘Ulusalcı olmadan CHP’li olunmaz’)

“Konuşmadan bilgim vardı ama katılamadım” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmanın içeriğiyle ilgili de, ‘Dolu dolu ve kucaklayıcıydı’ dedi.

Kılıçdaroğlu, “Konuşma son derece güzel, içeriği dolu dolu, kucaklayıcı, bütünleyici bir konuşma. Elbetteki kapalı grup toplantısında Sayın Baykal’ ın bir konuşma yapacağı bildirildi ve ben de katılmak istedim. İngiltere seyahati nedeniyle cuma günü olursa katılabileceğimi ifade etmiştim ancak Sayın Baykal ‘geç olabilir’ dedi. O nedenle yapıldı, bir sorun yok” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik süreciyle ilgili açıklamalarda da bulunan Kılıçdaroğlu, Avrupa’da sol partilerin iktidara gelmesi halinde Türkiye’nin üyelik sürecinin hızlanacağını söyledi.

Londra ziyareti bugün de sürecek olan Kılıçdaroğlu, İngiliz parlamentosunun alt kanadı Avam Kamarası’nda düzenlenecek Türkiye ile ilgili panele katılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.