Kılıçdaroğlu: Eylemi artık bitirin

Kılıçdaroğlu: Eylemi artık bitirin

0
PAYLAŞ

Kılıçdaroğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Baydemir’i ziyaret etti.

Baydemir ziyaret sırasında şunları söyledi:

“Sayın başkan hoş geldiniz şeref verdiniz. 8 bin yıldır Diyarbakır’da yaşam hiç kesilmedi. Son on yıllık kesimde biz de bu şehre hizmet etme şerefini taşıyoruz.

Bu ziyaretinizi barış adına kucaklaşma adına büyük bir değer atfettiğimizi de ifade etmek istiyorum. Öyle bir atmosferde bulunuyoruz ki bayramın ikinci günündeyiz ancak yüzlerce insan cezaevlerinde bedenlerini ölüme yatırmış durumdalar.

Hepimize çağrıları kardeş kanının artık dökülmemesi. Bu talepler aynı zamanda bizlerinde talepleri. Hepimizi büyük bir gemide bulunuyoruz ve bu gemi okyanusun ortasında rotasını kaybetmiş. Bu gemi battığında 74 milyonun tamamı helak olacak. Bu ziyaretinizin tarihi bir önemde olduğunu düşünüyorum.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde yaptığı konuşmada, “Analar ağlamasın dedik ama ağlamayan ana kalmadı” ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, “Siyasetçilerin sorunlara çözüm bulması gerekir. Bunun için önce üslubun değişmesi gerekiyor” dedi. CHP lideri, “Bu ülke artık yeni acıları tatmasın. Bizim yol haritamız güncelliğini koruyor. Herkes bir araya gelmeli” sözlerini de ifade etti. Kılıçdaroğlu, “Sorunun çözümü TBMM’dir. Oraya bir araya gelerek bu soruna çözüm bulabiliriz” dedi. CHP lideri, “Çözüm, siyasi hayatıma mal olacaksa buna razıyım” ifadesini de yeniden dile getirdi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Analar ağlamasın dedikçe ağlamayan ana kalmadı. Tartışmaktan korkmayalım. İnsanları fikirlerini açıkladı diye onları suçlamayalım. Bir ortak payda buluruz. Bayrağımız bizim ortak paydamız, cumhuriyetimizi bizim ortak paydamız, kurtuluşumuz bizim ortak paydamız. Ortak paydanın yakalanmamasında yine siyasetçiler sorumlu. Bu ülkede bu acıları artık sonlandıralım.”

Kılıçdaroğlu, cezaevlerinde süren açlık grevi eylemcilerine de çağrı yaptı. Kılıçdaroğlu, “İnsan hayatından daha önemli bir şey yoktur. Ölüm oruçlarını bıraksınlar. Sesleri duyuldu” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

8 − 4 =