Komple komplo momplo

Yanardöner gezegenin çok kötücül dönemleri olmuştur ancak, iletişim teknolojisi ile kasnaklanmış böylesine hoyrat ve eski model insana kasteden dönem hiç yaşanmamıştır.
Mikrop bize gelene kadarki süreçte, çıbanbaşı USA ve UK ve onların dümen suyunda seyreden bokyedibaşıları, yaşlılarını ve kronik hastalarını ve etnik azınlıklarını, kasten ilgisiz ve başıboş bırakma yöntemiyle telef etmeye başlamışlardı.
Egemenlerin hain gelecek planlarının önündeki takozlar böylece giderilerek, amaçların önünde büyük handikap teşkil eden yaşlı nüfus yok edilerek, ortalamada dinamik ve sağlıklı bir nesil elde edilmeye çalışıldı ki, cebri mikropluğun dik alası buydu asıl.
Virüsün sınıf farkı gözetmediğini ve ölümcül kaderde eşitlik olduğunu, Dünya kamuoyunun idrakına dank ettirmek gerekiyordu ki, olası tepkisel karmaşaya subap olunsun. Bu amaçla, ” herkesle gelen düğün bayram senaryosu” halka bindirilerek yedirilmiş ideal bir paravan subaptı.
Bunun içindir ki, bazı liderler, siyasetçiler, sanatçılar ve kanaat önderleri bu senaryoya bulaştırıldılar. Ve hepsi sonunda iyileştiler.
Ders mers alınacağı yoktu, gövde gösterisi ve gözdağı süreci dolmuştu. Sıra vidaları şimdilik gevşetme dönemine gelmişti. Ekonomik çöküntüler ve kaygılar artık virüsten daha önemliydi ve kaybın telafisi ile durumun kompanse edilebilmesi için ve dünyevi baskın üst akıl hükümranlığının ipi elden kaçırmaması adına, artık normalleşme ikliminin tek merkezden üfürülmesi gerekiyordu…
Normalleşme çığırtkanlığı ajanlar tarafından dört koldan ve virüsün zayıfladığına dair pompalamalar piramidin pik noktasından havaya uçuşturulmaya başlandı.
Telef oranı günde 20 civarında seyreder iken alınan tedbirler, konulan sokağa çıkma yasakları, alışveriş merkezlerinin, cafelerin, lokantaların, mağazaların, pazarların vs. kapatılması, sosyal etkinliklerin yasaklanması, toplu ulaşımların, uçakların durdurulması, şehirler arası ve ülkeler arası ulaşımların yasaklanması gibi önlemlerin, telef sayısı günde 200’lere ulaşınca tedricen kaldırılması gibi bariz çelişkiler küresel olarak göz göre göre sergilenmekte.
Kimsenin pek sorguladığı yok. Demek ki yarı robotik, tepkisiz, duyarsız ve tüketmekten başka bir işlevi olmayan, sermaye hizmetlisi bir güruhun, sürü kıvamında üretilmiş yeni sürüm insansılarını topyekün elde etme sürecinin ilk aşaması, birkaç hata dışında başarıyla tamamlanmıştır… Şimdi half time… Ve şimdi reklamlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.