24.7 C
Istanbul
Cumartesi, Ağustos 24, 2019
Ana Sayfa TÜRKİYE Konkordato sayısı 500’ün altında

Konkordato sayısı 500’ün altında

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, konkordato ilanlarıyla ilgili konuştu.

Paris’te düzenlenen gıda, içecek ve gıda ekipmanları sektörünün buluştuğu dünyanın en büyük gıda inovasyon fuarı SIAL Paris’e katılan Avdagiç, burada basının sorularını yanıtladı.

Gündemdeki konulardan biri de, konkordato ilan eden firma sayısıydı. Sayının abartıldığını söyleyen Avdagiç, “Rakam olarak 3 bin-5 bin diye söyleniyor. Konkordatoyla ilgili inanılmaz spekülasyon yapılıyor. Tüm Türkiye’de sayı 500’ün altında, İstanbul’da ise 100’ün altında. Bunları bu işi küçümsemek için söylemyiyorum” dedi.

“Kendilerini korumaya alıyorlar ama onlardan alacağı olanlar zora giriyor. Çok doğru ve sınırlı kullanılması önemlidir” ifadelerini kullanan Avdagiç şöyle devam etti:

“Şu andaki düzenlemeler ebağlı olarak finansmsan kanallarındaki tıkanıklılar açılmaya başlandı, kurda gerileme var. Bizim fiyatlama için en büyük risk unsurumuz kur idi. Şu anda psikolojik ve politik rüzgar Türkiye’nin lehine işliyor. Üzerimize gönderilen kara bulutlar dağılmaya başladı. Finansmana ulaşma konusunda iyileşme var ama devinimin artması gerekiyor”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.