Korkuyordu… evinde ölü bulundu…

Polis ve savcılıktan yapılan açıklamaya göre, evinde hayat arkadaşı tarafından kasılmış halde nöbet geçirirken bulunan tanık, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

“Almanya’da asrın davası olarak nitelendirilen ve Beate Zschäpe’nin bir numaralı sanığı olduğu NSU davasında, 9’u Türk 10 kişinin öldürülmesi aydınlatılmaya çalışılıyor ”

Kesin ölüm nedeni şimdilik bilinmeyen 20 yaşındaki tanığın, 2013 yılında NSU Araştırma Komisyonu’na ifade vereceği gün esrarengiz bir şekilde arabasında yanarak ölen Florian H. adlı neonazinin eski sevgilisi olduğu öğrenildi.

Spiegel Online, Stuttgart NSU Araştırma Komisyonu’na kapalı oturumda bilgi veren genç kadının, komisyona korktuğunu ve kendisini tehdit altında hissettiğini söylediğini yazdı.

İddialara göre, NSU Araştırma Komisyonu’na ifade vereceği gün esrarengiz bir şekilde arabasında yanarak ölen Florian H. adlı neonazi, 2007 yılında Heidelberg’te NSU terör örgütü tarafından öldürülen MichŠle Kiesewetter adlı polis memurunu kimin öldürdüğünü biliyordu.

Savcılık, şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Florian H. adlı neonazinin dosyasını, ailesinin yanan arabada delil olabilecek silah ve anahtarlar bulması ve NSU komisyonuna ulaştırılması üzerine geçtiğimiz günlerde yeniden açmıştı.

Polisin, 2013 yılında yanan arabada söz konusu silah ve anahtarları nasıl görmediği ise esrarını koruyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.