Kraliçe adına Gik-Der’e teşekkür

Göçmen İşçiler Kültür Derneği (Gik-Der), salgına karşı bünyesinde yürütülen faaliyet ve çalışmalardan dolayı Kraliçe adına Gik-Der’e bir teşekkür mektubu gönderildiğini açıkladı.

Gik Der’in açıklaması aynen şöyle:

“Kraliçenin Londra temsilcisi Kaptan Kennth Ollisa Gik-Der’e hitaben gönderdiği mektupta ‘Bir araya gelmenin en belirgin oldugu yer bizim başkentimizdir. NHS, doktorların, hemşirelerin, yardımcı personelin ve bizim için kendi sağlıklarını riske atan diğerlerinin sıkı çalışmasını ve fedakarlığını kutlayan binlerce Londralı ile en görünür örnek olmuştur. NHS Gönüllü yanıtlayıcılarına katılmak veya #clapforcarers’a katılmak barış zamanında hiç olmadığı kadar ‘ortak hedefe odaklanma’ gösterdi. Ancak, bildiğiniz gibi, endişe verici birçok konuda gündemimizde oldu. Londralılar sevdiklerini kaybetti ya da Covid-19 hastalığına yakaland; kısıtlamalar, savunmasız insanları temel ihtiyaçları için başkalarına muhtaç bıraktı; küçücük evlerde yaşayan çocukların ihtiyaçlarını karşılayabilecek çok az şery geliştirilebildi; yetişkinler ise işçi yardımlarından faydalansalar biğle ailelerini geçindirebilmek için çok ciddi zorluklar ile karşı karşuya kaldılar.

Neyse ki Londra, Gik-Der gibi zorlu gerçeklerle karşılaşanların yaşamlarını iyileştirmek için yorulmadan çabalayan birçok harika derneğe sahip olmakla kutsanmıştır. Haringey İlçesi temsilcim Teğmen Yardımcısı Kaptan Peter Baker, krize karşı Gik-Der olarak ne kadar hızlı tepki verdiğinizi ve ilçedeki Türk ve Kürt nüfusunun daha savunmasız üyelerine yardım ettiğiniz bilgisini bana ulaştırdı. Hizmetlerinizi ani bir değişiklik ile nasıl online olarak sumaya devam ettiğinizi ve gönüllülerinizin ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için kendilerini riske atma istekliliği gibi özellikler benim için çok etkileyici olmuştur.

Majestelerinin bu büyük kentteki temsilcisi olarak, sosyal içermenin geliştirilmesine öncelik veriyorum ve bu nedenle özellikle danışmanlık ve eğitim desteği sağlamanızı memnuniyetle karşılıyorum’

Londralılar, sizin ve daha birçok kişinin cömertçe dağıttığı sevgi ve özen nedeniyle sokaklarımızı tekrar doldurmaya başlıyor. Teşekkür ederim, Londra’yı sizinle paylaşmaktan gurur duyuyorum. Diyerek mektubunu sonlandırdı.

Türk ve Kürt nüfusunun çok yoğun olarak yaşadığı Haringey bölgesinde çalışmalarını sürdüren Göçmen İşçiler Kültür Derneği geçtiğimiz günlerde de Haringey Belediyesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Haringey Giving tarafından ‘Gıda ve kardeşlik, Haringey’de yaşayan Türk ve Kürt toplumunun sırtını yaslayacağı bir kaya’ olarak nitelendirilmişti.

Pandemi sürecinde binlerce kişinin ihtiyacına cevap olan Gik-Der kısıtlamaların ortadan kalkması ile beraber çocuklara, kadınlara, genç ve yetişkinlere yönelik çalışmalarına yeniden başladı.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.