Leyla’nın Evi son kez İzmir’de

Zülfü Livaneli’nin pek çok dile çevrilen yapıtı, geçtiğimiz yıl Fransa’da ayın kitabı seçildi. Nedim Saban tarafından sahneye konan oyun, Almanya başta olmak üzere pek çok uluslar arası ve ulusal festivalden davet alarak, Türk Tiyatrosu’nda son yılda ortaya çıkan yapıtlar arasında gurur kaynağı oldu. Oyunu bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 100.00’i aşkın kişi izledi.

İzmir seyircisi tarafından her turnesinde büyük coşkuyla izlenen oyun, davetler ve genel istek üzerine daha önce 14 kez İzmir’e geldi. Oyunda, çeşitli hilelerle evinden edilen Leyla’nın, Boğaziçi’nden Beyoğlu’na gelmek zorunda kalması ve kendisiyle taban tabana zıt olan

Hip hop şarkıcısı Roxy ile yaşaması konu ediliyor. Yaşları ve hayat görüşleri hiç benzemeyen kişilerin birlikte yaşamasıyla ortaya çıkan ilginç ve komik gerilim, oyunun ana temasını oluşturuyor.

“Roxy” adlı Almanya’da büyüyen ve kendi kültüründen kopan Türk kızını Ayça Varlıer, Leyla’yı Celile Toyon’un oynadığı oyunda, çocukluğunun kahramanı Leyla ile son aşkı Roxy arasında kalan gazeteciyi İzmir kökenli başarılı oyuncu Halim Ercan oynuyor. Oyunun diğer rollerinde Nuri Gökaşan, Meral Asiltürk, Dicle Alkan, Gökçer Genç, Ergin Kılıkçıer, Ethel Mulinas ve İsmail Karaer var.

Ayça Varlıer’e Afife, Sadri Alışık, Vasfi Rıza Zobu ve Lions ödülleri başta olmak üzere pek çok saygın ödül kazandıran müzikli oyunun son İzmir temsilini kaçırmamak isteyenlerin acele etmesi öneriliyor. Biletler Bostanlı Karşıyaka Açıkhava Tiyatrosu ve Biletix’te satılıyor. Gişe Tel: (232) 362 61 61

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here