londracafe.com kuruldu

londracafe.com kuruldu

0
PAYLAŞ

İngiltere’de yaşayan gençleri biraraya toplamayı hedefleyen www.londracafe.com çok sayıda ziyaretçi ve gazetecinin katıldığı bir resepsiyonla yayın hayatına başladı. Taş Mağara’da gerçekleştirilen kokteylde açılış konuşmasının ardından sahneye çıkan Mc Can ve Shay gerçekleştirdikleri rap gösterisi ile dinleyenleri etkiledi. Mc Can’ın menejerliğini üstlenen Hale Deniz, www.londracafe.com’un çok iyi bir fikir ve toplumun bütün kesimleri tarafından desteklenmesi gereken bir proje olduğunu vurguladı.

Birçok yerel Türkçe gazete, dergi, tv programı ve radyoya ev sahipliği yapan İngiltere, bu kez Türkçe yayın yapan gençlik platformu olmayı hedefleyen bir web sitesine kavuştu. Chat, forum ve oyun başta olmak üzere bir internet sitesinin sahip olabileceği birçok detayı içinde barındıran www.londracafe.com sizlere sadece bilgisayar klavyesi kadar uzak.

www.londracafe.com’un koordinatörü Baki Görgün Londra ve Birleşik Krallık’ta yaşayan gençleri bir çatı altında toplamayı hedeflediklerini belirttiği açıklamasında ‘Biz bir eksiklikten ortaya çıktık. Bugün dünyanın en önemli iletişim araçlarından biri bilgisayar. Özellikle gençler sosyal hayatlarını gerçek arkadaşlıklardan çok, sanal ortamlarda yürütmektedirler. Londracafe.com ile sanal ortamları gerçeğe taşımayı hedefliyoruz. Türkiyeli, Kıbrıslı toplumu sanal ortamda buluşturmak gibi hedeflerimiz var’ dedi.

Büyük hedeflerle başlattıkları www.londracafe.com gençlik sitesinin kapısının herkese açık olduğunu belirten Görgün, ‘Amaçlarımızdan birisi de gençleri daha aktif ve duyarlı hale getirmektir. Bu amaçla site içerisinde takım ruhuyla birlikte hareket edebileceğimiz arkadaşlarımıza da ihtiyaç duyuyoruz. Gençliğin gelecek olduğunu ve geleceğe sahip çıkılması görüşünü destekliyoruz. www.londracafe.com’da gençlerin yanında olan bütün kampanyaları destekliyoruz.’ dedi.

Özellikle Londra’daki konser ve etkinliklerin gözlenebileceği bir web sitesinin inşaa edildiğini belirten Görgün, önümüzdeki sezonda düğün magazini de yapacaklarını sözlerine ekledi. Gelişmelerden haberdar olmak için www.londracafe.com’a üye olmak ya da facebook’ta kurulan londracafe.com isimli gruba katılmak gerektiğini hatırlatan Baki Görgün daha fazla bilginin info@londracafe.com’dan alınabileceğini söyledi.

FOTOĞRAF: www.londracafe.com’un koordinatörü Baki Görgün

BİR CEVAP BIRAK

14 − 11 =