Londra’da Rojava için Christmas konseri

Uluslararası Oxfam ve İngiltere merkezli Re-build yardım kuruluşlarının ortak organize ettiği Rojava’ya destek konseri, 10 Aralık akşamı saat 18:00’da, St John Divine Kilisesi’nde düzenleniyor.

Re-build yardım kuruluşu adına gazetemize konuşan Evin Zengin, 2011’de iç savaşın patlak vermesinden bu yana tahmini olarak 9 milyon Suriyelinin komşu ülkelere sığınmak ya da Suriye’nin kendisi içinde kalma suretiyle evlerini terk etmek zorunda kaldığını belirtti. Zengin, Re-build olarak ekolojik ve süreklilik arz eden projeler ile savaşın hala şiddetli bir şekilde hüküm sürdüğü Rojava’da, ülkeyi yeniden inşa etme çabalarına katkıda bulunmaya devam edeceklerini söyledi.

İngiliz aktris Cheryl Fraser’in sunuculuğunu yapacağı konserde şarkıcı Suna Alan ve genç Kürt kadınlarından oluşan Kurdish Women’s Songbook projesinin yanısıra şarkıcı Olcay Bayır, SOAS Üniversitesi İskoç ve İrlanda Ceilidh Band’ı sahne alacaklar. Etkinliğin sonunda Kürt halk şarkıları eşliğinde halay çekilebilecek.

St John Divine, Kennington, 92 Vassall Road, London, SW9 6JA adresinde gerçekleşecek konserde ücretsiz olarak bir bardak şarap veya meyve suyu ile Christmas tatlısı (mince pie) ikram edilecek. Konser biletleri £15’dir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 13 =