Londra’daki ırkçı saldırgan bulundu. İşte o saldırgan!

Londra polisinden yapılan açıklamada, 25 yaşındaki kişinin Londra’nın kuzeyindeki bir karakola dün akşam üzeri teslim olduğu ve kamu düzenini ırkçı söylemle bozmak şüphesiyle gözaltına alındığı belirtilmişti. Gözaltına alınan saldırganın Kashif Samuels olduğu belirtildi.

Irkçı saldırganın 26 Ekim Pazartesi günü Highbury Magistrates Court’a hakim önüne çıkacağı öğrenildi.

Londra Polisi, 17 Ekim Cumartesi günü yaşandığı tahmin edilen ve cep telefonuna kaydedilen olayla ilgili olarak soruşturma başlattığını açıklamıştı.

Olayın, Türklerin yoğun olarak yaşadığı Londra’nın kuzeyindeki Haringey bölgesinde, A10 Caddesi’nde seyir halindeki bir otobüste gerçekleştiğine inanıldığını belirten polis yetkilileri, olayla ilgili bilgi sahibi olanlardan kendileriyle irtibata geçmesi çağrısında bulunmuştu.

Londra’daki bir belediye otobüsünde Türk vatandaşına yapılan sözlü saldırının yer aldığı görüntülerde siyahi bir kişinin nasıl başladığı bilinmeyen tartışmada Türk vatandaşına, Müslüman ve Türk olduğu için hakaret ettiği görülüyordu. Siyahi kişi otobüsten inerken, Türk vatandaşına ait olduğu tahmin edilen, yaşlı ve hastaların daha kolay yürüyebilmeleri için kullandığı yürüteci otobüsten dışarı fırlatıyordu.

Türkiye’nin Londra Başkonsolosluğu’nun konuyla yakından ilgilendiği ancak saldırının hedefi olan Türk vatandaşına ulaşılamadığı öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here