Miliband “Kurds for Labour” gecesinde

Kurds for Labour tarafından Devlet Bakanı David Lammy, Milletvekili adayları Karen Jennings ve Stella Creasy için 12 Mart Cuma akşamı Tottenham’daki Regency Banqueting Suite’te düzenlenen kokteyl ve sonrasındaki yemeğe; Dışişleri Bakanı David Miliband, Tottenham Milletvekili ve Eğitim Müsteşarı David Lammy, İŞçi Partili Türk ve Kürt politikacılar ile 400’e yakın konuk katıldı.

Miletvekili David Lammy ile eski adalet bakanı Lord Falconer’ın kısa birer konuşma yaptığı gecede çekiliş ve bağışlarla seçim bütçesine gelir sağlandı. Gecede Miliband imzalı bir şarap şişesi 150 sterline alıcı buldu.

ÇOK KÜLTÜRLÜLÜĞÜMÜZ GURUR VERİCİ

Miliband, bölge milletvekili adayları David Lammy, Karen Jennings ve Stella Creasy’in başarılı çalışmalarını överek “Bu çok başarılı üç Labour adayını desteklemekten çok memnunum” dedi. Bakan, Lammy için de “Sadece çok başarılı bir yerel siyasetçi değil, aynı zamanda uluslar arası çapta da bilinen bir siyasetçi” diye konuştu.

İngiltere’nin çok kültürlülüğünü bir kazanç olarak niteleyen Bakan Miliband, Muhammed’in doğum günü kutlamaları çerçevesinde Avrupa’daki en büyük yürüyüşün Londra’da yapıldığını söyledi.

“MUHAFAZAKAR SÖYLEME İNANMAYIN”

Miliband; Muhafazakarların kamu oyu yoklamalarına göre düşüş eğiliminde olmasından kaygı duymaya başladığını vurgulayarak, Muhafazakarların seçim propagandası olarak öne sürdüğü “Bu ülke geriliyor ve bu hükümet ülkeyi geriletiyor, İşçi Partisi, değerlerinden uzaklaştı, Muhafazakârlar değişti” söylemlerinin aslı olmadığını belirtti.

İşçi Partisi hükümetinden önce ırkçılığa ve nefret suçlarına karşı bir hukuki düzenlemenin olmadığını belirten Miliband, Türkiye’nin AB üyeliğine olan yaklaşımı da örnek göstererek “Muhazakarların döneminde Türkiye’nin AB üyesi olması yönünde de herhangi bir girişim yoktu” dedi.

Başbakan Gordon Brown’un ülkenin ekonomisini ayakta tutmak için en riskli kararları almış bir siyasetçi olduğunu söyleyen Miliband, dinleyicilere “vereceğiniz oyların boşuna gitmeyeceğine söz veriyorum” diye devam etti..

750 ÜYESİ OLDU

Kurds for Labour adına konusma yapan Hackney Belediye Meclis Üyesi Deniz Oğuzkanlı da, Kürt toplumunun Britanya’da yaşamın her alanıinda etkisini göstermeye devam ettiğini, bugun Eurovizyon elemelerinde Kürt kızı Esma’nın Britanya’yi temsil için mücadele ettiğini, Kürt toplumunun adil bir gelecek için İşci partisinden yana olduğunu söyledi. Oguzkanlı, Kurds for Labour olarak 25 ocak 2010’da kuruluşlarını ilan ettiklerini, çok kısa bir zamanda 750 üyeye ulaştıklarını belirtti.

FOTOĞRAFLAR: Bakan Miliband, Kurds For Labour’un gecesinde seçmenden oy istedi

– Kurds for Labour’un düzenlediği gecede Turks for Labour masası

– Miletvekili David Lammy espirili konuşmalarıyla gecede büyük alkış aldı

– Geceye katılan avukatlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + 16 =