Muharrem İnce bu akşam Londra’da konuşacak

İnce, 22 Mart akşamı toplum üyeleriyle yemekte biraraya gelecek, 23 Mart akşamı da Hackney’de bulunan Round Chaple’da vereceği konferansta Türkiye’nin içinde bulunduğu son durum ve gelişen olayları anlatacak…

CHP İngiltere Dayanışma Derneği Başkanı Latif Balcı, Olay gazetesine yaptığı açıklamada, CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını belirterek, Türkiye’nin geçmekte olduğu önemli süreçte hem CHP’nin hem de kendisinin değerli fikirlerini İngiltere’de yaşayan Türk toplumuyla paylaşmaktan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Balcı, CHP Grup Başkanvekili’nin programını şöyle anlattı:

“CHP Grup Başkanvekilimiz Muharrem İnce 22 Mart akşamı Londra’da olacaktır. Geldiği günün akşamı onuruna bir yemek verecek, halkımız ve üyelerimizle Sayın İnce’yi buluşturacağız. 23 Mart Cumartesi akşamı ise ‘Hackney Historic Buildings Trust, 1d Glenarm Road Hackney E5 0LY’ Round Chaple konferans salonunda bir konferans gerçekleştirilecektir. Sayın İnce burada Türkiye’nin yaşamakta olduğu hassas günler, Türkiye ve PKK arasında cerayan eden barış müzakereleri ve son siyasi gelişmeler hakkında görüşlerini açıklayacaktır. Tüm halkımızı Sayın Muharrem İnce’nin bu konferansına bekliyoruz…”

MUHARREM İNCE?

Muharrem İnce (4 Mayıs 1964, Yalova), Türk öğretmen ve siyasetçidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22. dönem ve 23. dönem Yalova milletvekili olan Muharrem İnce, siyaset yaşamını Cumhuriyet Halk Partisi’nde sürdürmektedir.

Zekiye-Şerif İnce çiftinin oğlu olarak Yalova’nın Elmalık köyünde dünyaya gelen Muharrem İnce, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü’nü bitirdi. Fizik öğretmeni olarak değişik liselerde ve dershanelerde görev aldı, müdürlük yaptı. Bir süre Yalovaspor’da basın sözcülüğü ve Atatürkçü Düşünce Derneği il başkanlığı yaptı.

2002 genel seçimlerinde, CHP Yalova milletvekili olarak TBMM’ye girdi. 2007 genel seçimlerinde de aynı başarısını tekrar etti. 24. Dönem Yalova Milletvekili olarak TBMM’ye tekrar girmiştir.

Evli ve bir çocuk babasıdır. TBMM’deki milletvekilliği görevine devam etmekte aynı zamanda da CHP Grup Başkanvekilliği görevini yürütmektedir.
2012 yılında “Buyurun Sayın İnce” isimli kitabı yayınlanmıştır. 24. Dönemde Türk Dili Konuşan Ülkeler Parlamenter Asamblesi (TÜRKPA) Türk Grubu Üyesi olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.