İNGİLTERE… Müjde: İstanbul-Londra arası 1 saate iniyor

Oldu bitti uçaklarda “birinci  sınıf” itici geldi.

Hani güvenlik sorunu olan politikacı, “bi imza ver abla” diyenlerden kaçınan sanatçı, gideceği kongrede zinde olmak isteyen bilimci ya da cenazeye giden yaslı bir aile varsa uçağın arkasında perde ile ayrılmış bir bölümde misafir edilmelerini anlarım. Ötesi bana göre iticidir. Uçaktaki birinci sınıf; kendisini soylu sanan, parayla bilgiyi satın alabileceğini düşünen, hava atmak için emek dışı (büyük olasılıkla haksız) kazancını rahat harcayan bir demet görgüsüzün uçtuğu bölümdür. Üstelik bir buçuk porsiyon yemek, cam kadehte içki, 15 cm fazla koltuk aralığı ve kaliteli kulaklık için bilet parasının iki katını da ancak bu görgüsüzler ödeyebilir.

Hani devrimden sonra “Türkiye Hava Yolları” genel müdürü olursam ilk işim havada sınıfsızlığı sağlamak olacaktır.

AKP’nin badem bıyıklı Türk Hava Yolları eski genel müdürü Temel Kotil uçaklarda “duty free” içki satışını yasaklamış, koltuklardaki dinlenilecek müziği yerli yabancı ilahilerle doldurmuş, hosseslerin giysilerini muhafakarlaştırmış velakin kabin ekibine kattığı şeflerle birinci sınıfı da ultra sınıfa yükseltmişti…

İSTANBUL-LONDRA ARASI ARTIK 1 SAAT

Dostlar AKP’nin (!) başarılarından biri de İstanbul – Londra arasını bir saat 10 dakikaya indirmesi oldu… Nasıl oldu bu? Sesten hızlı uçaklarıyla değil tabii. Yalnızca iki şehir arasındaki saat farkını 3’e çıkararak.

Kendisini nüktedan sanan başbakan Binali Yıldırım, “Yaz kış saat uygulaması yok. Yazın da kışın da saat aynı. Sen değişeceksin saatler değişmeyecek” diyerek yeni uygulamayı duyurdu.

Hükümetin uzun süredir üzerinde çalıştığı kış saati uygulamasının kaldırılması, 30 Ekim’de başlayacak. Değişiklik uçak saatlerinden borsaya yaşamın pek çok alanını etkileyecek.

Binali Bey dediğiniz gibi bu halk değişecek bir gün. Korkarım o gün siz de yine dümen kıracaksınız. Neydi o son kırdığınız dümen, FETÖ sizin döneminizde palazlanmamış da, falan da filan da…

BU KONFERANSI SİZ BARİ KAÇIRMAYIN

Dostlarım, ağır toplar Londra’da ‘Türkiye’nin hali’ni konuşacak. Türkiye’de 15 Temmuz Darbe Girişimi ve sonrasındaki demokrasi sınavı Londra’da 29 Ekim’de gün boyu düzenlenecek konferans ve atölye çalışmasında ele alınacak. Türkiye ve Birleşik Krallık’tan entellektüel aktivist, sendikacı, akademisyen ve gazetecilerin katılacağı Konferans, 29 Ekim günü saat 10-17 arasında “Hamilton House, Mabledon Place, London WC1H 9BD” adresindeki National Union of Teacher (NUT) Merkezi’nde yapılacak.

Solidarity with People of Turkey’in organize ettiği konferansta benim çok önemsediğim Prof. Dr. İbrahim Sirkeci (Regents Üniversity London) ve Aydın Çubukçu (Hayat Tv – gazeteci yazar) da konuşacak. Ayrıca Birleşik Krallık’tan önemli sendikacılar da işin bonusu… Ne yazık ki o gün Londra dışında olacağım için bu konferansı kaçıracağım, siz bari kaçırmayın.

KİTAPLAR YOLUNUZU GÖZLÜYOR

Türk Kitapevi kapanma öncesi büyük indirim başlattı. “106 Green Lanes N16 9EH” adresindeki kitapevinin sahibi Celal Sönmez, bir kaç hafta sonra Türk Kitapevi’nin tarihe karışacağını belirterek bu süreç içinde stoktaki kitapları yarı fiyatına indirimli satılacağını belirtti. Romandan araştırmaya, sözlükten çocuk kitaplarına yüzlerce kitap sizin yolunuzu gözlüyor…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 + seven =