‘Ne Janti Abimizdin Sen’ Sergisi

2004 Temmuz’da zamansız yitirdiğimiz ünlü çizer, sanatçı Necati Abacı için yakın dostlarının oluşturduğu bir çalışma grubuyla başlayan kitap hazırlığı; yazar, çizer, dost ve ailesinden oluşan 97 kişinin katkılarıyla sonuçlandırıldı.

Türk sanat yaşamının iz bırakmış sanatçısı Necati Abacı, “Ne Janti Abimizdin Sen” anı kitabıyla, dünyalarını paylaştığı dostları, ailesi ve arkadaşları tarafından bir kez daha anılıyor.

İçinde 111 adet görsel malzemenin yer aldığı kitapta, usta çizer Necati Abacı’ya ait 56 adet orijinal eser, sanatçı dostlarının Abacı için çizdikleri 15 ayrı çizim ve 40 adet anı fotoğrafı bulunuyor.

Kitapta; Asım Bezirci, Turhan Selçuk, Hilmi Yavuz, Kaya Özsezgin, Özdemir Nutku, Ünsal Oskay, Yıldız Kenter, Tan Oral, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Sunay Akın, Semih Poroy, Metin Üstündağ, Fahrettin Baykal, Cihan Demirci, Mehmet Kısmet, Semih Gümüş, Ahmet Önel ve daha birçok sanatçının Necati Abacı için yazdığı yazılar yer alıyor.

Türkiye’de ve dünyada örneklerine fazla rastlanmayan bu kitap, böyle önemli bir Türk sanatçısının yaşamını dostlarının kaleminden bir kez daha okumak, eserlerini, renkli kişiliğini ve sanatını daha yakından tanımak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyor.

Necati Abacı için bütün sevenleri onun kitabınının tanıtımı ve çalışmalarının yer alacağı sergiyi izleyebilirler.

Tarih: 16 Nisan 2005 Cumartesi Saat: 17.00/19.30  saatleri arasında.
Yer: Koç Allianz Fotoğraf Evi
Adres: İstiklal Cad. Tütüncü Cıkmazı No. 4 Beyoğlu – İstanbul
Tel: 0212. 249 02 02

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

six − two =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.