İngiliz basınından ilginç yorum

The Times gazetesi, Liverpool’un Beşiktaş maçının ardından, Şampiyonlar Ligi’ne erken veda etmenin eşiğine geldiğini yazarken, teknik direktör Rafael Benitez’in ve oyuncularının takımı grubun en sonuncusu durumuna düşürdüklerini belirtti.


Marsilya yenilgisinin ardından gelen Boğaz bozgununun, takımın ligdeki geleceğini de tehlikeye düşürdüğüne işaret edilen haberde, maçın, Liverpool’dan, İstanbul’a giden yaklaşık 600 taraftar tarafından da izlendiği kaydedildi.


The Guardian gazetesi de aynı anlamdaki bir başlıkla gelişmeyi, “Gevşek Liverpool dibe vurdu ve Şampiyonlar Ligi’ne veda tehlikesiyle karşı karşıya kaldı” şeklinde duyurdu.


İki kıtayı birleştiren bir kent olan İstanbul’un, Rafael Benitez’in takımının büyük bir bölünme yaşamasına tanıklık ettiğini belirten Guardian gazetesi, takımın kendi kapasitesiyle, Şampiyonlar Ligi’ne veda etme ihtimalinin yarattığı kepazelik arasında kaldığını yazdı.


The Independent gazetesi ise haberinde, Liverpool’un İstanbul’da aldığı yenilginin, takımı, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nden elenme tehlikesiyle karşı karşıya getirdiğine yer verdi.


Beşiktaş’ın başarısının Liverpool’u Avrupa Şampiyonlar Ligi’ne erken veda etmenin utancıyla karşı karşıya getirdiğini yazan gazete, maçın önemli pozisyonlarını okurlarına özet olarak aktarırken, Liverpool teknik direktörü Benitez’in bir sonraki sınavının da önümüzdeki hafta sonunda oynanacak Arsenal maçı olduğuna dikkat çekti.


Dail Mail gazetesi ise sonucu “Turkey Stew” şeklindeki benzetme içeren ve “Hindi yahnisi” anlamına da gelen bir başlıkla duyurdu.


“Rafael’in Kırmızıları” diye adlandırdığı haberinde, Liverpool’un her an Şampiyonlar Ligi’nin dışında kalması ihtimaline dikkat çekerek, “Beşiktaş karşısında alınan mağlubiyet takımı grubunun en sonuncusu durumuna getirdi” diye verdi. Haberde Florance Nightingale hastanesinin İnönü Stadyumu’nun hemen altında bulunduğuna işaret edilirken, “Onların kırık kalpleri onarıp onaramadığını size sadece Liverpool’un, İstanbul’a seyahat eden taraftarı söyleyebilir” dedi. İstanbul’un, Liverpool’un, Avrupa kupası rüyasında sihirli bir kent olarak ortaya çıktığını, ancak dün bir kabusa dönüştüğünü de yazan Mail, maçın teknik direktör Benitez’in kariyerinin en büyük utancı olduğunu belirtti.


The Daily telegraph gazetesi de maçı spor ekinin ilk sayfa manşetine yerleştirdi ve Liverpool’dan “Silinen güç” olarak söz etti. İstanbul yenilgisinin takımı grubunun en dibine düşürdüğünü hatırlatan gazete, sayfaya takım kaptanı Steven Gerrad’ın maçın son düdüğünün ardından yaşadığı acıyı yüzüne yansıtan bir fotoğrafını da koydu ve “Acı Oyun” ibaresini fotoğrafla birlikte kullandı.


HAYDİ LIVERPOOL-BEŞİKTAŞ MAÇINA
MAÇ VE KENT TURU YALNIZCA 100 STERLIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here