İnsan kaçakçısı Türkler’e toplam 50 yıl

İnsan kaçakçısı Türkler’e toplam 50 yıl

0
PAYLAŞ

Scotland Yard tarafından yapılan yazılı açıklamada, İngiliz Merkezi İstihbarat Dairesi, Belçika Polisi (Nan Kaçakçılığı Bürosu), Fransız Polisi (Uyuşturucu ve İnsan Kaçakçılığı Bürosu) ve Europol ve Eurojust işbirliğiyle gerçekleştirilen “Greensea” operasyonunda Londra ve Birmingham çevresindeki 15 eve düzenlenen baskınlarda gözaltına alınan Mustafa Gündüz (48), Mustafa Gündüz`ün (48), Halil Karakuş (28), Musa Herman(48), Muhammed Özen (32), çıkarıldıkları West Minister Ağır Ceza Mahkemesi’de “İngiltere`ye yasa dışı göçe” yardımcı olmaktan suçlu bulundukları belirtildi.

HAKİM KARARI AÇIKLADI

Southwark Ceza Mahkemesi’ndeki davanin bugunku durusmasında, saniklardan Mustafa Gündüz (18 ay), Halil Karakuş (3 yil), Musa Hurman (3 yıl), Muhammed Özen (4 yıl) ve Eser Tasci (15 ay) hapis cezasına carptırıldı.

TOPLAM 50 YIL

Westminister Mahkemesi, aynı suçlardan daha önce yargılanan sınıklar: İnan Taşkın (31) on yıl, Kazım Karakuş (46) altı yıl, Zeynel Yazıcı (49) dört yıl, Yakup Aslan (37) iki yıl, Çinli Chen Yu on yıl, John Ashcroft adlı İngiliz’in altı yıl hapis cezasına çarptırıldığı, sahte pasaport sağladıkları şüphesiyle gözaltına alınan M.N.isimli iki kişi de serbest bırakıldığı kaydedildi.

Ayrıca, aynı suçtan farklı bir mahkemeye sevk edilen 15 yaşındaki adı açıklanmayan bir genç kız da aynı suçlardan yargındığı iletildi.

Scotland Yard, insan kaçakcılarına yönelik bugüne kadar yapılan en büyük operasyon ve sanıkların aldığı en büyük toplam ceza olduğunu belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

fourteen − nine =