‘O sloganı atan Müslümanlıktan çıkar’

Yalçıntaş, “AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesinin, Ermenilerin ve Türk düşmanlarının eline büyük bir koz verdiğini” söyledi.


Yalçıntaş, Ankaralı Sanayici ve İşadamları Derneğince (ASAD), dernek merkezinde düzenlenen, “Türk-Ermeni İlişkilerinin Dünü Bugünü ve Sözde Soykırım İddiaları” konulu konferansa katıldı.


Sözde Ermeni soykırımı iddialarının son günlerde ABD’de gündeme getirildiğini ifade eden Yalçıntaş, Türkiye’nin kendini anlatmak için elinden geleni yaptığını söyledi.


Sözde soykırımı ABD Temsilciler Meclisinden geçirmek için büyük çaba harcandığını ifade eden Yalçıntaş, “Eğer ABD bunu geçirirse, diğer devletlerden geçirmek kolaylaşır. Daha sonra bunu BM’ye taşıyacaklar. Ve Türkiye’nin mahkum olmasını isteyecekler” diye konuştu.


Yalçıntaş, soykırım iddialarının yalan olduğunu belirterek, Ermenilerin Doğu Anadolu’da katliamlar yapması üzerine zorunlu göçe tabi tutulduğunu anlattı.


Doğruların, Türkiye’de ve yabancı ülkelerde filmlerle, kitaplarla, konferanslarla anlatılması gerektiğini ifade eden Yalçıntaş, insanların aydınlatılmasının önemine dikkati çekti.


Yalçıntaş, Hrant Dink’in öldürülmesinin Türkiye’nin aleyhine olduğunu belirterek, “24 Nisan yaklaşıyor, Ermeniler çabalıyor. Hrant Dink’in öldürülmesi Ermenilerin ve Türk düşmanlarının eline büyük bir koz verdi. Bu katil bambaşka yerlerin işine yaradı” dedi.


Konferans bitiminde dinleyicilerin sorularını yanıtlayan Yalçıntaş, “Hrant Dink’in cenazesinde atılan, ‘Hepimiz Hrant’ız, Hepimiz Ermeniyiz’ sloganı doğru mu” sorusuna şu yanıtı verdi:


“Bence hiç kimse bu ülkede öldürülme korkusuyla yaşamamalı. Fikirlerinden dolayı korkmamalı. Eğer bir suç varsa adliye var, mahkeme var. Bir Türk ve Müslüman olan insan o sloganı atmaz. Sloganı attığı zaman Türklükten de çıkar, Müslümanlıktan da çıkar. Günahtır, zillettir, utançtır. Cenazede 50 bin kişi vardı. Demek ki 10 bin kişi bunu söyleyebiliyor. Bu konularda hassas olmak lazım.”


Yalçıntaş, TCK’nın 301. maddesi konusundaki tartışmalara ilişkin bir soruya ”Maddenin kaldırılmasına taraftar değilim. Bir araya gelinsin, yanlışlık varsa düzeltilsin. Yazılış şeklini daha kolay yapalım. ‘Kaldıralım’ demek, ‘hakaret et’ demektir” yanıtını verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + seventeen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.