Çocuk özlemine bitkisel çözüm

Türkiye’de kısırlık oranının 2009’da yüzde 25’e ulaştığı belirtiliyor. Bu çiftlerin yüzde 12’ye yaklaşan kısmında kısırlıkla ilgili herhangi bir hastalık tespit edilemiyor. Bu durum “açıklanamayan infertilite” olarak adlandırılıyor.

Spermlere antioksidan desteği sağlayan, bioaktif bitki şekeri Arabinogalaktan içeren Pre-seed, açıklanamayan nedenlerden çocuk sahibi olamayan çiftlere basit ve doğal bir seçenek sunuyor.

FDA (Food and Drug Administration) – Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından “Doğal yolla hamile kalmaya çalışırken kullanılması güvenlidir” onayı alan ilk ve tek vajinal jel Pre-seed, diğer vajinal jellerden çok farklı özellikler taşıyor. Sıradan vajinal jeller spermlerin hareketliliğini engelleyen bariyerler oluşturarak yaşamlarına engel oluyor. Pre-seed ise, içerdiği bioaktif bitki şekeri Arabinogalaktan ile spermlere antioksidan desteği sağlayarak hamile kalma olasılığını yükseltiyor.

Embriyo gelişimine zarar vermediği klinik çalışmalarla kanıtlanan Pre-seed, uygun Ph değeriyle doğal ortamı taklit edip, spermlere yumurtaya doğru hareketlerinde yardımcı oluyor. Ayrıca, diğer jeller bakteri üremesine izin vererek vajinal bölgede kaşıntı ve mantar oluşmasına neden olurken, Pre-seed içeriğinde bulunan doğal bitki şekeri sayesinde, bakteri ve mantar oluşumunu da engelliyor.

Pre-seed’in, çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere son bir yol olarak önerilen aşılama ve tüp bebek yöntemlerinden önce, 6 ay boyunca denenmesi öneriliyor. Pre-seed, 2008 Kasım ayında yayınlanan AMERİKAN ÜREME TIP CEMİYETİ

(AMERICAN SOCIETY OF REPRODUCTIVE MEDICINE) uygulamalı komite raporunda, ‘ Doğal Üremeyi En İyi Şekilde Sağladığı ’ yönünde tavsiye kararı almıştır.

Fertiltr, Pre-seed ve Babystart ürünlerinin Türkiye ve K.K.T.C distribütörlüğünü yürütüyor.

Ürünler USA – Food and Drug Administration (FDA) – Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ve Conformité Européenne (CE ) – Avrupa Normlarına Uygunluk belgelerine sahip olup, T.C. Sağlık Bakanlığı onayı ile ithal edilmektedir. Pre-seed ve üreme sağlığına yardımcı diğer Fertiltr ürünleri eczanelerde satışa sunulmuştur.

Ayrıntılı Bilgi İçin;

www.fertiltr.com
www.preseed.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.