‘Ortak düşman ABD’dir’ etkinliği

İdil Kültür Merkezi’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:


“Emperyalist politikalar bir ahtapot misali dünyanın her köşesine yayılmış durumda. Dünyanın dört bir yanından halkların çığlıkları yükseliyor. İşte Afrika açlığa mahkûm edilmiş daha hiçbir şeyin farkında olmayan bebekler. İşte Latin Amerika darbeler, kayıplar, yoksulluk. İşte Irak, Filistin, Afganistan işgal edilmiş topraklar, parçalanmış bedenler, tecavüze uğradıktan sonra yakılan ABİR’ler, genç kızlarımız. İşte emperyalizme geçişle Balkan, Kafkasya toprakları fuhuş batağına hapsedilmiş kadınlarımız… Ve Türkiye, dört bir yanı cennet vatanımız. Dört bir yanı Amerikan üsleri, bürolarıyla dolmuş. Dört bir yanı emperyalist tekellerin yağmasına açılmış. Açlığın, yoksulluğun, yozlaşmanın her geçen gün büyüdüğü vatanımız…


Bütün bunların tek bir sorumlusu var, hani derler ya suçlu malum, suçlu Emperyalizm, suçlu Amerika… İşte biz de, İdil Kültür Merkezi olarak  Amerika ve diğer emperyalistlere karşı hakların birlik, beraberlik ve mücadele kararlılığını bir kez daha duyurmak için “Ortak Düşman Amerikadır” adlı bir gece düzenliyoruz. Bu gecede sizleri de aramızda görmek istiyoruz.”


GECENİN PROGRAMI


Açıklamada gecenin programı şöyle:


Konserler: Türkiyeden ve dünyanın değişik ülkelerinden (Küba,Vietnam.Filistin,Irak vs..) sanatçılar ve gruplar sahne alıp şarkılarını gecenin amacına uygun seslendirecekler. Sahne alacak sanatçılar:
Grup Yorum
Hakan Yeşilyurt
Suavi
Erdal Bayrakoğlu
Suren Asaduryan
Burhan Berken
İdil Çocuk Korosu


Tiyatro: İdil Kültür Merkezi Tiyatro Atölyesi ve Tiyatro Simurg’ un hazırlayacağı anti-emperyalist oyunlar.           
     
Film Gösterimleri: Amerika’nın katliamları,baskıları ve bunlara karşı halkların direnişini konu alan kısa kurgular.
  
Fotoğraf ve Karikatür Sergisi: Anti-emperyalist fotoğraflar ve karikatürler konser salonunun çeşitli bölümlerinde sergilenecek.


Ayrıntılı bilgi: İdil Kültür Merkezi
Adres: Mahmut Şevket Paşa Mah. Mektep Sok. No:4 Daire:1 Okmeydanı İstanbul
Tel: 0212 253-78-88
Fax: 0212 235 44 11


Tarih: 13 Ocak 2008 Pazar
Yer: İstanbul Gösteri Merkezi (Eski Myshowland)
Saat: 15.00

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here