Otopsi sonucu açıklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği hain saldırıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başsavcılığın açıklamalarında şu ifadelere yer verildi.

“Cumhuriyet savcımızın odasından peş peşe silah seslerinin gelmesi üzerine güvenlik güçlerimiz yasal müdahalede bulunmuşlardır. Bu esnada teröristler de içeriden güvenlik güçlerine silahla karşılık vermişlerdir. Savcımız ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Şehit Cumhuriyet Savcımızın 01.01.2015’te saat 01.30’da Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi sonucu elde edilen bilgilere göre, Cumhuriyet Savcımızın başına bitişik atış olacak şekilde silahla ateş edildiği, ateş edilen silahın ise teröristlerin kullandığı 7,65 çaplı silah olduğu tespit edilmiştir. İki terörist olayda tek silah kullandı.

İstanbul Baro Başkanı sayın Ümit Kocasakal, avukat Şükriye Erden ve özellikle Sami Elvan’ın teröristlerle iletişimleri sağlanmış, uzun görüşmelere rağmen teslim olmamışlardır. Teröristlerin görüşmek istediği avukat Sezgin Tanrıkulu kendisine ilk ulaşıldığında adliyeye geleceğini belirtmesine rağmen adliyeye gelmediği gibi kendisine ulaşılmak istendiğinde telefonlara da çıkmamıştır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here