Patavatsız yazara tepki yağıyor

CHP İstanbul Milletvekili Binnaz Toprak, gazeteci-yazar Engin Ardıç’ın, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey’e yönelik “hem özürlü hem CHP’li’ sözlerinin kabul edilemeyeceğini söyledi.

Toprak, TBMM’de bazı CHP’li milletvekilleriyle düzenlediği basın toplantısında, Ardıç’ın, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey ile ilgili “hem özürlü hem CHP’li” diye yazdığını anımsattı.

Bu sözlerin kabul edilemeyeceğini ifade eden Toprak, Şafak Pavey’in nasıl engelli olduğunun hikayesinin gözleri yaşartacağını dile getirdi. Toprak, şunları söyledi: “17 yaşında bir çocuğu hızla gelen metronun altından kurtarmak için kendini atıyor. Bunu yeryüzünde yapabilecek vicdan sahibi çok az insan vardır. O çocuğu kurtarıyor ama kendi maalesef kolunu ve bacağını kaybediyor. Önemli olan özürlü denmesinin ötesinde bu arkadaşımızın engelinin bu şekilde ifade edilmesi.

Türkiye’de kadınlar, Aleviler, Kürtler, Romanlar, farklı olan herkes aleyhine söylenmeyen söz yok. İnsanlar farklı kimliklerde oldukları için hakarete uğruyorlar, dayak yiyorlar. CHP olarak bunlarla mücadele etmeye kararlıyız.

Ardıç’ın artık gazetede köşe yazısı yazmaması gerekir.” CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın nefret, ırkçı söylemlerin yasaklanmasına ilişkin yasa teklifi olduğunu anımsatan Toprak, dün bu teklifle ilgili AK Parti’li grup başkanvekilleriyle konuştuğunu aktardı. Toprak, “Onlar da ikna oldu gibi. Bugün teklifi kendilerine yollayacağım. Önümüzdeki günlerde 4 partinin işbirliği ile böyle bir yasayı çıkarabiliniz. Çıkartmamak bu Meclisin ayıbıdır” dedi.

İŞTE TWİTTER’DAN YAĞAN TEPKİLER

Murat Çelik – Bu ülkede aklı başında bir sürü insan hala Engin Ardıç ve benzerlerini ciddiye alıyor ya… Benim aklım da bunu almıyor işte…

Hakan Demir – Engin Ardıç, Şafak Pavey’e “hem özürlü hem CHP’li” demiş. Tıp çok ilerledi Engin, parası neyse verelim git yüz nakli yaptır. Sıfatsız gezme.

DİON MODAEVİ- Bu şey genemi çıktı piyasaya Engin Ardıç be adam çirkinlik ve bayalıkla insan bu kadar mı beslenir.midemi bulandırıyorsun derdın kaç para kı

CHP online: CHP online Engin Ardıç gibilerin köşelerinde rahat etmeleri için Silivri zindanları onurlu insanlarla doldurulmadı mı?

CHP online: Engin Ardıç’ı kovmayan “Bizim Çalık” ve “Damat”… sizi de onun söylediklerine ortak sayıyorum….

Ozge Mumcu- Engin Ardıç ile niye kimse yollarını ayırmaz da diğerleriyle ayırır durur?

Nafer Ermiş – Siyasi görüş, seçtiğin parti, tuttuğun takım eleştirilebilir, tercih etmişsindir; özürlü olmak eleştirilemez, tercih değildir Engin Ardıç.

Nafer Ermiş- Şafak Pavey için “Hem özürlü hem …” diyen Engin Ardıç, insanlık çok güzel, gelsene…

Özlem Gürses – Sabah gazetesine not : yüz verdin deliye, geldi … halıya ! Yazıklar olsun bu medya patronlarına. Bu kaçıncı. Engin Ardıç hala yazacak mı ?

Arda Çetin – şimdi bu durumda engin ardıç gibiler “gazeteci”, ahmet ışık, nedim şener gibiler de “terörist” oluyor öyle mi? adaletini seveyim dünya!

vartan –
Anarşist kadınlardan Engin Ardıç’a: twitpic.com/8keie4

Balçiçek İlter – Engin Ardıç Şafak pavey için Hem özürlü hem Chp’li demiş.Şaşıran var mı? beni şaşırtan hala o nefret dolu satırları yazmasına izin verilmesi

Erdem GÜLER – Engin Ardıç konusunda tarih Leman’ı haklı çıkardı!

Nihat Genç – Şafak Pavey’e “hem özürlü hem CHP’li” diyen Engin Ardıç’a… “Bu surata şans tanımıyorum!”

mehmetbaransu – Engin Ardıç’a neden cevap vermiyorsun diye soran arkadaşlara. Ciddiye almadığım birine ne diye cevap vereyim. Ardıç “öleli” 10 yıl oldu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.