Pegasus Hava Yolları, filosunu genişletecek

Pegasus Hava Yolları Tarifeli Seferler Müdürü Güliz Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de havacılık sektöründe yoğun bir rekabet yaşandığını, büyük firmalardan çok, uçak sayısı az olan küçük firmaların faaliyet gösterdiğini belirtti.


Türkiye’de iç hat seferlerine 2005 yılında başladıklarını ve kısa sürede pazar paylarını artırdıklarını ifade eden Öztürk, rekabet ortamına rağmen büyümek istediklerini, bunun için uçak sayılarını artıracaklarını kaydetti.


Filolarında kendi şirketlerine ait 15 ve İzair firmasına ait 3 uçak bulunduğunu belirten Öztürk, şu bilgileri verdi:


“Filomuzdaki uçaklarla günde ortalama 90 sefer düzenliyoruz. Yurt içinde 16 ve yurt dışında 16 noktaya tarifeli seferlerimiz var. Bunun yanı sıra çok yoğun charter trafiğimiz var. Tarifeli sefer ve charter uçuşlarımızı artırmak için filomuzu genişleteceğiz. Şu an 3 tane Airbus 319, 3 tane Boing 737-500, 2 tane Boing 737-400 ve 10 tane Boing 737-800 tipi uçak ile hizmet veriyoruz. 12 tane daha Boing 737-800 tipi uçak satın alacağız. Böylece uçak sayımız 3 yıl içinde 30 olacak. İlk uçağımız kasım ayında, ikinci uçağımız ise gelecek yıl ocak ayında hizmete girecek.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × 5 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.