‘Pişman olacaklar’

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Manisa’nın Soma ilçesi Yırca Mahallesi’nde bir termik santralin yapımı için zeytin ağaçlarının kesilmesiyle ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Olayın takipçisi olacaklarını belirten Feyzioğlu, “Size şunu garanti edebilirim. Geleceğimizi karatmaya teşebbüs ettikleri ve vatandaşları dövdükleri için pişman olacaklar” diye konuştu.

Baro seçimlerinin ardından çevre illerden bazı baro başkanlarıyla İzmir Barosu’nu ziyaretinde konuşan Feyzioğlu, Soma ve Ermenek’teki maden kazalarıyla ilgili yargı sürecini de takip ettiklerini belirterek şöyle devam etti:

“Soma’daki maden faciasından sonra Manisa Barosu ile bir komisyon kurduk. Tek elden koordineli bir çalışma başlattık. Ciddi bir tecrübemiz oluştu. Karaman’daki maden faciası olduğunda benzer bir koordinasyon heyeti kurduk.

Şu anda 150’ye yakın davayı Manisa Barosu eliyle yürütüyoruz. Manisa’da ve Karaman’da mağdurların arkasına barolar birliğinin desteğini koyuyoruz. Baro desteği varsa bilirkişi raporu titizce oluyor. Bizim bütün süreç içinde yer aldığımızı bilen vatandaşlar daha rahat ediyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here