Pink Floyd Kıbrıs’ta konser verecek

Pink Floyd Kıbrıs’ta konser verecek

0
PAYLAŞ

Güney Kıbrıs’ta yayınlanan Fileleftheros gazetesi Pink Floyd grubunun, Mayıs ayında “Kıbrıs”a gelerek, Yeşil Hat’ta bir konser vereceğini yazdı. Gazete Pink Floyd grubu üyelerinden Roger Waters ve Nic Maison’un, 1990 yılında Berlin “Potsdamer Platz’da” gerçekleştirdikleri görsel bir şölenin benzerini ara bölgede gerçekleştireceklerini kaydetti.
 Gazete Pink Floyd’un Kıbrıs’ta konser vereceğinin duyulmasının ardından ABD, İngiltere ve İsrail’den birçok sivil kuruluşun ve sponsorun organizasyona büyük ilgi gösterdiğini, konserin 1 milyon Euro’ya mal olacağını kaydetti.


Güney Kıbrıs’taki çevrelerin “konserin siyasi önemini fark edemediğini”, bu yüzden ilginin düşük düzeyde kaldığı eleştirisinde bulunan gazete, buna karşın Kıbrıs’taki BM temsilcileri ile İngiliz Yüksek Komiserliği’nin organizasyonu kolaylaştırmak için ilgi gösterdiklerini ifade etti.


Gazete; Rum hükümetinin olaya ilgisiz kalmadığını ve Eğitim ve Kültür Bakanlığı tarafından konunun Bakanlar Kurulu’nun gündemine götürüleceğini belirtti.

BİR CEVAP BIRAK

two × 3 =