Provokatif çalışma kaçak çıktı!

Avukatları aracılığıyla ilgili kurumlara yazılı başvuruda bulunan Kemer köylüleri, gelecek olan bilgiler doğrultusunda gerekirse suç duyurusunda bulunacaklar.

‘EVLERİ KALDIRACAĞIZ, AĞAÇLARI YIKACAĞIZ’

Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kemer köyündeki Kıbrısçık Deresi’nde yapımı planlanan ‘Kaş-Kasaba Kıbrıs Barajı ve HES Projesi’nin yol rölekasyonu ölçümlerini yapmak için 6 Haziran tarihinde Kemer köyüne gelen Ankara merkezli ‘JEMAS Mühendislik Taahhüt ve Ticaret Ltd Şti’ adındaki yüklenici firma çalışanlarının sorumsuz tavırları köylülerin tepkisini çekmişti. İki kişiden oluşan firma çalışanlarının, köylülerin sorularına “karayolunu ve evleri kaldıracağız, ağaçları yıkacağız” şeklinde yanıtlar vermesi üzerine gerginlik çıkmış, jandarma ve Kaymakamlık çalışmaları durdurmuştu.

MÜLKİYET SORUNU ÇÖZÜLMEDEN ALANDA ÇALIŞMA YASAL DEĞİL

Olayın ardından konuyla ilgili inceleme başlatan Kemer köylüleri, avukatları aracılığıyla ilgili kurumlardan bilgi talebinde bulundu. Baraj projesinin uygulanacağı alanın mülkiyet sorununun çözülmediğini öne süren köylüler, bu nedenle alanda yapılacak olan çalışmaların yasal olmadığını iddia ediyor. Köylüler, ‘Av ve Yaban Hayatı Koruma Sahası’ olan bölgede baraj yapımına karşı çıkan köylüler, evleri ve tarlaların su altında kalmasını da istemediklerini belirken, yetkililerden gelecek olan bilgiler doğrultusunda gerekirse konuyla ilgili hukuki mücadele başlatmaya hazırlanıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × two =