“Psikolojik bakıya maruz kaldım”

“Psikolojik bakıya maruz kaldım”

0
PAYLAŞ

Özel yetkili İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliğince yürütülen futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan eski futbolcu Ümit Karan, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevinden avukatı Ayhan Sağıroğlu aracılığıyla basın mensuplarına, kendi imzasıyla 2 sayfalık basın bildirisi gönderdi.

Karan, bildiride, 3 gün boyunca tek başına kaldığı emniyet nezarethanesinde psikolojik baskılara maruz kaldıktan sonra ifadesinin alındığını ve emniyet ifadesiyle savcılığa verdiği ifadenin aynı olduğunu belirterek, ”Savcı ifademi almaya başlamadan önce, bir savcıya yakışmayacak ön yargıyla bana inanmayacağını söyledi. Adalet bunun neresinde? Mahkemeye çıktığımda bu yaşananlardan sonra zaten umudum kalmamıştı” ifadelerini kullandı.

Kendisine ”suç örgütü üyesi” denildiğini, sorgusunda kendisine başka insanların arasında geçen telefon görüşmelerinin sorulduğunu, bu konuşmalara ne gibi yorum yapacağını bilmediğini ve kendisinden başkalarını suçlamasının beklendiğini düşündüğünü belirterek, Bülent Uygun ile ilgili sorulan sorulara da net cevap verdiğini bildirdi.

BİR CEVAP BIRAK

eleven − 8 =