Sarıyer Belediye Başkanı Londra’da…

Sarıyer Belediye Başkanı Londra’da…

0
PAYLAŞ

Toplumda Yetki Paylaşımı konferansı…

Hackney Belediyesi Gönüllüler Servisi (Voluntary Service), Türkçe konuşan toplumu da Toplumda Yetki Paylaşımı (Community Empowerment Network) konferansına katılmaya çağırdı.

Yerel sorunların, topluma hizmet veren kurumlarla yüzyüze tartışma fırsatı yaratacak çalışma atölyeleri şeklinde düzenlenen etkinlik 23 Mart saat 10-16 arasında “Mare Street E8 3RH” adresindeki Morley Hall’da düzenlenecek.

Hackney Refugee Forum Başkanı Ali Rıza Aksoy, toplum üyelerine yaptığı çağrıda Toplumda Yetki Paylaşımı Konferansı’nın bir fırsat olduğunu belirterek, yerel hizmet veren organizasyonlarla birlikte yapılacak calışma atölyelerinde pek çok yerel soruna karşı birinci elden çözüm üretilebileceğini söyledi.

***

Sarıyer Belediye Başkanı Londra’da…

Sarıyer Belediyesi’nin başkanı Şükrü Genç, kardeş belediye Enfield yetkilileriyle resmi görüşmeler yapmak üzere geldiği Londra’da Britanya Türk Gazeteciler Birliği’nin (BTGB) konuğu olacak.

BTGB’nden yapılan açıklamada Genç’in onuruna 18 Mart Perşembe saat 19’da “265 Upper Street Islington N1 2UQ” adresindeki Gem Restaurant’ta düzenlenecek yemeğe BTGB üyeleri davet edildi.

***

Halepçe Katliamı anılıyor…

Irak’ta, 16-17 Mart 1988’de dönemin diktatörü Saddam Hüseyin’in Kürtlere karşı uyguladığı katliamın yıldönümü bütün dünyada olduğu gibi Londra’daki Kürt dernekleri ve sivil toplum örgütlerince anılıyor.

Beş binden fazla insanın bir günde öldürüldüğü Halepçe’de 16-17 Mart 1988 günlerinde yaşanan insanlık dramı o dönemde ABD, İNgiltere ve Türkiye tarafından görmemezlikten gelinmişti. Bir şehir kimyasal silahlarla bir gün içinde tamamen yok edilmiş ve kurtulanlar kullanılan hardal ve siyanür gazlarından yaralanmıştı…

Resmi rakamlara göre, Halepçe katliamında beş bin insanın yaşamını yitirdi. Bu rakamı yerel kaynaklar hiçbir zaman doğrulamadı. Ayrıca kurtulanların kimyasal silahların etkisiyle yaşam beklentisi de kısalmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

eight − 3 =