İstihbarat şefi çuvalladı…

ABC televizyon kanalında ünlü gazeteci Dianne Sawyer’ın programına çıkan İstihbarat Daire Başkanı James R.Clapper Jr., Londra’da geçen hafta tutuklanan El-Kaida üyelerinden habersiz çıkınca zor durumda kaldı. Henüz görevinde bulunan istihbaratçı Clapper, sessizliğini korumakta ısrarlı görünüyor.

Televizyonda canlı yayına çıkan Clapper’e Londra’daki tutuklamaları soran gazeteci Dianne, aldığı karşılıklarla çok şaşırdı. “Kim, ne ,nasıl, ne zaman olmuş, olmuş mu, hay Allah hiç haberim yoktu, demek olmuş, benden habersiz yani, vallahi haberim yoktu” tarzında yanıtlar veren Amerikan İstihbaratı’ndan sorumlu Clapper, sunucunun son anda durumu fark edip, “Gerçekten bilmiyor muydunuz” diye tekrar sorması üzerine dünyada olup bitenlerden habersiz olduğunu ortaya koydu.

Clapper’ın o sırada yanında bulunan yardımcıları durumu idare etmeye yönelik olarak “zevâhiri kurtarmaya” çalıştılarsa da usta gazeteci Dianne yakaladığı ipi sonuna kadar çekti ve Amerikan İstihbaratı’nın olan bitenlerden habersiz olduğunu ortaya çıkardı. Bu gelişmeler üzerine Obama yönetimindeki Beyaz Saray’ın hem İstihbarat Dairesi şefi hakkında hem de tüm öteki birimler üzerinde soruşturma başlatıp başlatmayacağı da merak konusu olarak kaldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.