Susan Sarandon’dan Tayyip eleştirisi

New York’ta ünlü Türk jinokolog Dr. Tamer Seçkin ile dünyaca ünlü şef Padma Laksmi’nin kurucusu oldukları Amerika Endometriozis Vakfı’nın geleneksel balosuna katılan Susan Sarandon, Hürriyet’e Gezi Parkı gösterilerine neden destek verdiği ve gelen tepkileri anlattı.

ÖNEMLİ OLAN ÖZGÜR BASIN

Susan Sarandon, “Gezi parkı gösterileri başladığında ‘Neler oluyor?’ diye Berlin’deki bir arkadaşımı aradım. Bana medyanın olayları tam aktarmadığını anlattı. Ben de Uluslararası Af Örgütü’nün çağrısına destek verdim. Beni de ‘dış mihraklar’ diye tanıtmışlar. Benim için Başbakan Erdoğan’ın ne düşündüğü hiç ilgilendirmiyor. Önemli olan özgür basının var olmasıdır. Neler olduğunu doğru olarak anlamamız gerekiyor. Hepimizi güvende tutan medya özgürlüğüdür“ dedi.

Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ettiğini söyleyen Sarandon şöyle devam etti: “Ben bir aktivist dünya vatandaşıyım. Benim için medya çok önemli. Çünkü dünyada olan biteni medyadan öğreniyorum. Benim kariyerime de medyanın katkısı çok büyük. Son öğrendiğime göre Facebook ve YouTube’u da kapatabileceğini söylüyormuş. Demek ki işler onun için iyi gitmiyor. Basına sansür uygulamaya başladığınız dakikada tüm dünyayı karşınıza alırsınız.“ Razi CANİKLİGİL/HÜRRİYET NEW YORK

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 + seventeen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.