TBCCI’da Başkonsolos için kokteyl

TBBCI’daki kokteyle Büyükelçi Akın Alptuna, onuruna kokteyl verilen Başkonsolos Bahadır Kaleli ve eşi, Büyükelçilik ve Başkonsolosluk yetkilileri, TBCCI üyeleri ve Türk İngiliz Parlamento Dostluk Grubu üyesi Türk milletvekillerinden oluşan yaklaşık 100’e yakın konuk katıldı.


Kaleli yaptığı kısa konuşmada İngiliz ve Türk işadamlarını birarada toplayan TBCCI’ın her iki ülke ekonomisine yadsınamayacak katkılarda bulunduğunu vurgulayarak, görevi çerçevesinde çalışmaları desteklemekten memnun olacağını söyledi.


Gecede British Ariways (BA) için çalışan BMED adlı şirket yaptığı tanıtımda BA’in direk Ankara uçuşlarına başlayacağını duyurdu. Ayrıca TBCCI Genel Sekreteri Feride Alp de 19 Mayıs’ın The Royal Garden Hotel’de düzenlenen bir yemekte kutlanacağı ve Devlet Bakanı Ali Babacan’ın da yemekte yeralacağını duyurdu.


BAHADIR KALELİ?


1955 doğumlu olan Kaleli, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra Fransa Bordo Üniversitesi’nde öğrenim gördü. 1982’de başladığı Dışişleri Bakanlığı’ndaki görevinden sonra ilk yurtdışı görevini Abudabi Büyükelçiliği’nde yaptı.


1987-1990 yılları arasında Cenevre Ofisi Birleşmiş Milletler Başkâtipliği, 1992-1996 yılları arasında Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’nde Müşteşarlık ve 1998-2002 yılları arasında Strasbourg Avrupa Konseyi’nde Türkiye Daimi Temsilciliği yapan Kaleli, Londra Başkonsolosluğu görevinden önce Ankara Dışişleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı yapıyordu.


Eşi de diplomat olan Bahadır Kaleli, bir çocuk babası.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.