İşte Almanya’dan istenen “teröristler”

Yenişafak’ın haberine göre Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Ankara ziyareti sonrası terörle mücadele alanında ortak hareket kararı alınmasının ardından bu alandaki ilişkiler masaya yatırıldı. Kırmızı bültenle aranan 170 teröristten şu ana kadar sadece 2’sinin iadesi gerçekleşti. 114’ü PKK’lı, 38 DHKP-C ve 18 diğer sol örgüt üyesi olmak üzere toplam 170 terörist Almanya’da bulunuyor.

TAKİP SÜRÜYOR

114 PKK’lının yanı sıra 38 DHKP-C, 4 MLKP, 5 MKP ve 9 militanın da TKP/ML örgütüne mensup olduğu öğrenilirken iadelerinin yapılmamasına rağmen bu teröristlerin takip altında bulundukları belirtildi.

ÖNEMLİ İSİMLER VAR

114 PKK’lı arasında Almanya’da örgütün finansal çalışmalarını yürüten ve örgüte maddi destek sağlayan çok sayıda isim bulunuyor. PKK’nın sözde Güney Almanya Sorumlusu olmak suçundan 07 Ağustos 2006’da Almanya-Mannheim’da gözaltına alındı. 3,5 yıl cezaya çarptırılan ve ardından 2009 Ekim ayında tahliye edilen Muzaffer Ayata bu isimlerden biri. Haklarında iade talebi bulunan DHKP-C’lilerin isimleri şu şekilde: Faruk Ekeren, Nuri Eryüksel, Seydi Arı.

Güvenlik raporunda 3 örgüt daha

MLKP: Bülent Uslu, Erkan Ersoy, Garip Kırmızıkaya, Hüseyin Öztürk. MKP: Ali Ekber Doğan, Gazanfer Yıldız, Hava Doğan, Kemal Kutan, Mehmet Salih Aslan. TKP/ML Konferans: Binali Yıldırım, Hüseyin Akyol, Mehmet Çömüt, İhsan Bakış, Kamil Yıldız, Memet Can Tarğay, Musa Doğan, Sakine Güleç, Süleyman Şahin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.