Tekme mağduruna özür dilettiler

Soma’da yaşanan katliamda AKP’nin büyüttüğü taşeron sistem, maden sahibi ile kurulan yakın ilişkiler konuşulmuyor, konuşturulmuyor. Bunun yerine ‘siyaset yapmayın’ diyenler mağdurları provokatör ilan etmekten beis duymuyor. Daha da fenası mağdurların özür dilemek zorunda kaldığı bir iklimdeyiz!

Maden faciası nedeniyle 301 işçinin hayatını kaybettiği Soma’da, Başbakan’ın konvoyunun geçişi sırasında bir araca tekme atması üzerine Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in saldırısına uğrayan Erdal Kocabıyık’a Ege Postası ulaştı.

BAŞBAKANIMIZDAN ÖZÜR DİLERİM

Hakkında “eylemi parayla yaptı”, “provokatör” ve “Somalı değil” gibi iddialar atılan Kocabıyık, “ Ben 10 yıllık madenciyim. Soma’da yaşıyorum. Provokatör değilim. Olayın orta yerinde kaldım. Başbakanımızdan da özür dilerim. Art niyetim yoktu. Dayımın oğlu vefat etmişti.Onun kızgınlığı üzgünlüğü vardı. Geçmişte eylemle olayla alakam hiç olmadı.Olayın ardından emniyete ifademi verdim. Evimden çıkamıyorum. Mahcubum.” dedi.

YERKEL HELALLİK İSTEMİŞ

Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel’in olayın ardından kendisini aradığını ifade eden Kocabıyık, “Yusuf Bey aradı. İletişime geçti. Helallik istedi. Ben de istedim. O da pişman olduğunu söyledi. Kendisini affettim.Helalleştik. O da beni affetti. Ben kendisi hakkında suç duyurusunda bulunmadım. Olayı kamuoyunda çok yanlış anlattılar. Bana yönelik bir tehdit baskı yok” diye konuştu.

Başbakan tarafından tokatlanan, korumalarca da darp edilen Taner Kurucan da 3 kez ifade değiştirmiş sonrasında dayanamayıp “Maalesef ilk tokat Başbakan’dan” demişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.