Terim: Hakemin dışında herşey iyiydi

Fatih Terim, maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında, maçı kazanmak istediklerini ancak berabere kaldıklarını belirterek, ”Özellikle ikinci yarı ve maçın son 20 dakikasında goller bulabilirdik” dedi.

Bosna-Hersek’in gruptaki avantajının sürdüğünü vurgulayan Terim, ”İlk yarıda rakibimiz öne geçebilirdi ama ikinci yarı sonuç 5-3 lehimize bitebilirdi. İlk yarıya çok iyi başladık. Golü bulduk, ardından şahsi hatalar yaptık. Frikikten gol yedik” diye konuştu.

Deneyimli teknik adam, iddialarını sonuna dek kovalayacaklarını vurgulayarak, ”Bugün kazansaydık play off’a biz giderdik” dedi.

MAÇIN HAKEMİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Terim, yenilen golün ardından kendisini tribünlere gönderen Portekizli hakeme çok sert tepki gösterdi. Hakem dışında herşeyin iyi olduğunu belirten Terim, şunları kaydetti:

”Hakem sistematik bir şekilde bizi sinirlendirmek ve sindirmek için sahaya çıkmış. Pozisyonun faul olmadığını, artı 5 metre geriden kullanması gerektiğini söyledim. Sadece ‘bravo tebrik ederim’ dedim. Ne hakaret ne küfür. Dördüncü hakem ve yan hakem de şaşırdı. Daha komiği beni açık tribündeki fanatik taraftarların arasına göndermeye çalıştı.”

Hakemin yeteneğinin bu kadar olduğunu anlatan Terim, ”Bir antrenör 15. veya 20. dakikada bir hakeme birşey diyemez mi? Ben kendisinin iyiniyetinden emin değilim. O pozisyona bir kişi faul derse ben özür dileyeceğim. Her teknik adam böyle şeyler söyler” diye konuştu.

Yaşanan olayda hakemin kendisine kart göstermediğini ve doğal olarak sahada izleyemeyeceğini kaydeden Terim, ”Nerede izleyeceğiz. Birinin bana göstermesi lazım” diye konuştu.

Terim’e Boşnak gazeteci, ”Türkiye’de kart gösterilince ne yapılıyor? Neden çıkmıyorsun” yönündeki sert sorusu üzerine Boşnak yetkililer bu gazeteciye müdahale etti.

Sakin bir biçimde soruları yanıtlayan Terim, hakemle beraber zorlandıklarını vurgulayarak, ”Hakemlerin hücumları da iyiydi. Girmeyince girmiyor. Hakem Portekiz’e gittiğinde ‘Fatih Terim’i sahadan attım’ şeklinde havasını atabilir” dedi.

Bir Boşnak gazetecinin, ”İstifa edecek misiniz?” sorusu üzerine Terim, ”Gazeteci, her yerde gazeteci” derken, ”Ne yapacağıma ben karar veririm. Hele bir siz Dünya Kupası’na gidin de benim ne yapacağımı ajanslardan öğrenirsiniz” diye yanıtladı.

Terim, devre arasında da soyunma odasına gittiğini vurgularken, 3. oyuncu değişikliğini neden yapmadığı sorusunu da, ”Üçüncü değişikliği yapmadım. Yapsaydım bir hataydı. Ama oyun iyi gidiyordu. Bunu bozmak istemedik” diyerek yanıtladı.

FATİH TERİM TRİBÜNE GÖNDERİLDİ

(A) Milli Takım’ın Bosna-Hersek ile yaptığı maçta teknik direktör Fatih Terim, hakem tarafından tribüne gönderildi.

Bosna-Hersek’in 25. dakikada attığı beraberlik golü sonrası maçın Portekizli hakemi Manuel Olegario Bartolo F. Benquerenca, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’i itirazlardan dolayı tribüne gönderdi.

Millilerin yediği golün ardından hem yan hakeme, hem de 4. hakeme ısrarla itirazda bulunan Terim, orta hakem tarafından tribünlere çıkarıldı. Terim, yedek kulübesinden ayrılmamak için uzun süre direndi. Bir süre yedek kulübesinin yan tarafındaki küçük kulübede bekleyen deneyimli çalıştırıcı, hakemin ısrarlı bekleyişi sonrası tribünlere gitti.

Terim, saha kenarından yürüyerek protokol tribününe geçti ve maçı Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın arkasında ayakta izledi.

Terim’in yedek kulübesinde olmadığı bölümlerde yardımcıları Oğuz Çetin ve Metin Tekin, sahadaki oyunculara taktik verip motive etmeye çalıştılar.

(A) Milli Takım, mücadelenin ikinci yarısına geç çıktı.

Mücadelenin hakemleri ve Bosna-Hersekli oyuncular, sahaya gelirken, milliler 5 dakikalık bir gecikmeyle sahaya çıktılar.

Boşnak taraftarlar, milli takım oyuncularının sahaya geç gelmesine tepki gösterdiler.

Milli takımda Bosna-Hersek karşısında sarı kart gören Emre Belözoğlu ve Arda Turan cezalı duruma düştüler.

Mücadelenin 24. dakikasında Emre ve 45. dakikasında sarı kart gören Arda Turan, böylece milli takımın 10 Ekimde deplasmanda Belçika ile yapacağı karşılaşmada forma giyemeyecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.