THY Viyana’da Apo posteri

PKK taraftarları, THY bürosunu bastı! Avusturya Polisinin verdiği bilgiye göre saat 18:15’de 6 kişilik bir grup bölücü örgüt yandaşı, Birinci Viyana Operngasse 3 adreste bulunan Türk Hava Yolları (THY) bürosuna girerek teröristbaşı Öcalan’ın posterlerini açıp, büronun camlarına bölücübaşı Öcalan’ın fotoğraflarını yapıştırdıktan sonra, Öcalan’ın serbest bırakılması yönünde slogan attılar.

Avusturya polisi, eylemcilere biber gazı sıkarak müdahale etti. Biber gazından etkisiz hale gelen eylemciler içeriden dışarı çıkarıldılar. İşgal eylemi 30 dakika sürerken, polis THY bürosunu ablukaya alarak tamamen emniyete aldı. Olaylarda hiç kimsenin yaralanmadığı belirtildi. Eylemcilerden bazıları gözaltına alındı.THY Viyana Bürosu Müdürü Recep Emanet’inde olayla alakalı Viyana polisi tarafından ifadesi alındığı bildirildi. Tesadüfen olay yerinden geçen Türk vatandaşları da gelişmeleri yakından izlediler.

Olayın görgü tanığı olan Emrah Duru konuşmasında, “Türk Hava Yollarının Viyana Bürosunu PKK’lılar istila ettiler. İş için birinci Viyana’da tesadüfen THY Bürosunun yanından geçiyordum. PKK’nın ofise saldırdığını ve oradaki içerdeki insanları dışarı çıkarmadığını gördüm ve olay özerine bende cep telefonumdan video çektim. Birden bire her yer polis oldu kaldı. İlk defa bu kadar polisi bir arada gördüm. İçeri girmişler, Kapıyı kilitlemişler. PKK yandaşları sloganlar atıyordu.Öcalan’ı serbest bırakın diyorlardı. Yere daire biçiminde oturup eylem yapıyorlardı. Polisler içeriye gaz bombası attılar. PKK yandaşları içerideki 5-6 kişiyi dışarıya çıkarttılar. Dışarıda gerekli müdahaleyi yaptılar. Türk vatandaşı olarak bu müdahaleyi yetersiz bulduk‘‘dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here