THY’deki görüşmelerde uzlaşılamadı

THY Genel Müdürlük binasında yaklaşık 11 saat süren toplantıya, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu başkanlığında Kamu İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Adnan Çiçek ve Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl’dan oluşan heyet ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin, Başkan Vekili Hamdi Topçu, THY Genel Müdürü Temel Kotil, Hava-İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin ve sendikanın bazı Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.


Toplantı çıkışında gazetecilere açıklama yapan Ayçin, maddeler üzerinde görüşüldüğünü belirterek, ”Herhangi bir sonuç yok” dedi.


Toplantıda yapılan tartışmaları yetkili kurullarına götüreceklerini ifade eden Ayçin, görüşmelerin devam edip etmeyeceğinin belli olmadığını söyledi.


Ayçin, bir gazetecinin, ”Anlaşma umudu var mı?” sorusuna ”Hayır, hiçbir gelişme yok” yanıtını verdi.


”THY yönetimi bir artırımda bulundu mu?” sorusu üzerine de Ayçin, ”Hayır” dedi. 
     
THY Yönetim Kurulu Başkanı Karlıtekin ise bu akşam tekrar bir araya geleceklerini belirterek, şu anda yorum yapamayacağını söyledi.


Bir gazetecinin, ”Atilay Bey, ‘gelişme yok’ diyor, siz ne diyorsunuz?” sorusu üzerine Karlıtekin, ”Ne dediğini ben bilemem, yorumlayamam. Bu akşam neticelenir” diye konuştu.


”Siz, görüşmelerin devamına taraftar mısınız?” sorusuna da Karlıtekin, ”Görüşülecek bir şey kalmadı artık. Bu akşam netleşecek olay. Her şeyi görüştük” yanıtını verdi.


Karlıtekin, ”Bir gelişme oldu mu peki?” şeklindeki soru üzerine de şunları söyledi:


”Gelişme olmaz olur mu? Önemli olan bu gelişme işi sözleşmeyi bağıtlamaya yetecek mi, yetmeyecek mi meselesi ayrı bir konu. Gelişme oldu, çok hassas bir noktadayız. Birtakım şeyleri riske edemem. Pamuk ipliğine bağlı. İnşallah, müspet neticelenir.”


Görüşmede tüm uyuşmazlık maddelerinin tek tek ele alındığı ve tarafların bu akşam tekrar bir araya gelecekleri bildirildi.


 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.