TKP’den Soma için sert açıklama

Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi’nden Soma’da hayatını kaybeden işçiler ve sonrasında yapılan protesto gösterilerinde polisin halka yönelik sert müdahalesi hakkında açıklama yapıldı.

İşte TKP’nin o açıklaması:

Ölülerimize de dirilerimize de saygı duymayı öğreneceksiniz
Soma’daki katliamda ölen işçilerin cenazeleri daha kaldırılmadan Başbakan, “istifa et” diyen halka saldırıyor. Başbakan’ı örnek alan bürokratı, koruması, bakanı ne halkın acısını anlıyor ne de ölülere saygı gösteriyor.

MISIRLILAR İÇİN AĞLAYAN BAŞBAKAN…

Soma’da bugün akşamüzeri yapılan eylemde, AKP’nin halka düşman yüzü bir kez daha göründü. Binlerce kişinin yaptığı yürüyüşte polis, gazı, TOMA’sı ile yüreği yananlara saldırdı. Mısırlılar için ağlayan Başbakan, şimdi ölen yüzlerce işçi kardeşimiz için ülkemizdeki acıyı, öfkeyi görmekte direniyor.

TÜRKİYE HALKI KATİLLERDEN KURTULACAK

Bugün ölen işçi kardeşlerimizi anmak için düzenlenen yürüyüşe yapılan saldırı, bu ülke insanlarının vicdanına yapılıyor. Bu saldırılarla halkın size duyduğu öfkeyi durduramayacak, nefret objesi olmaya devam edeceksiniz. Siz zalimsiniz. Er ya da geç Türkiye halkı sizin gibi vicdansızlardan, katillerden kurtulacaktır.

Türkiye Komünist Partisi
Merkez Komite

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.