Trump’ın göçmen politikası New York’ta protesto edildi: “Kafeslere Hayır”

Trump’ın Meksika sınırındaki göçmenlere yönelik politikaları New York’ta protesto edildi.
Trump’ın göçmen politikası New York’ta protesto edildi: “Kafeslere Hayır!”

ABD Başkanı Donald Trump’ın 73 yaş gününde, Meksika sınırındaki göçmenlere yönelik politikaları New York’ta düzenlenen eylemle protesto edildi.

AA’da yer alan habere göre, Manhattan bölgesindeki Trump Uluslararası Otel ve Tower binasının önünde toplanan kişiler, Trump hükümetinin, özellikle yasa dışı göçmen çocukların ailelerinden koparılarak gözaltında tutulmasını ellerinde taşıdıkları pankart ve dövizlerle protesto etti. Bina önünde “ABD’nin göçmen politikası suçtur” yazılı büyük bir pankart açan kişiler, “Trump yaş gününü kutlarken çocuklar ailelerinden ayrı doğum günü geçiriyor”, “Çocuklar gözaltında ölüyor”, “Çocuklar kafeslerde doğum günlerini geçiriyor”, “Kafeslere Hayır” yazılı dövizler taşıdı. Eyleme katılan bazı kişilerin sınırda ailelerinden koparılmış çocukları tel parmaklıklar arkasında gösteren gerçek fotoğraflar taşıdığı görüldü.

Eylemde, içinde folyo battaniyeye sarılarak kıvrılmış yatan cansız çocuk mankeninin bulunduğu, üzerinde “NoKidsInCages (Kafeslerdeki Çocuklara Hayır)” yazılı not bulunan metal kafes ise dikkat çekti.

Geçen çarşamba, söz konusu kafeslerden 24 adeti, başta Fox Haber Kanalı, CNN ve New York Times gibi medya kuruluşlarının bulunduğu binalar olmak üzere Manhattan ve Brooklyn bölgelerindeki işlek yaya trafiğinin bulunduğu değişik alanlara kimliği belirsiz kişiler tarafından bırakılmıştı.

Üzerinde “NoKidsİnCages (Kafeslerdeki Çocuklara Hayır)” notuyla bırakılan ve sokaklardaki işaret ve park direklerine zincirlenen metal kafesleri sökmek için polis yoğun çaba harcamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.